, niedziela 9 sierpnia 2020
Mieszkańcy Cieszyna: „Apelujemy o zmianę położenia budowy”
Mieszkańcy zwracają w niej przede wszystkim uwagę na zaburzenie estetyki zabytkowego miasta.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Mieszkańcy Cieszyna: „Apelujemy o zmianę położenia budowy”

KT
W związku z doniesieniami dotyczącymi planowanej budowy 61-metrowej wieży telefonii komórkowej PLAY w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej w Cieszynie, w sieci pojawiła się petycja stworzona przez mieszkańców Cieszyna. To inicjatywa sprzeciwiająca się budowie wieży w tym miejscu. Mieszkańcy zwracają w niej przede wszystkim uwagę na zaburzenie estetyki zabytkowego miasta.

Mieszkańcy apelują o zmianę położenia planowanej budowy wieży z uwagi na wyjątkową warstwę historyczną i symboliczną terenu, na którym zaplanowano postawienie obiektu.

- Realizacja tej inwestycji zniszczy ład przestrzenny śródmieścia, zaburzy przestrzeń publiczną, obniży wartość okolicznych nieruchomości, naruszy unikatową (historyczną i symboliczną) część miasta. Apelujemy tym samym o zmianę położenia budowy na taką, która nie będzie godzić w niżej opisane dobro wspólne – podkreślają mieszkańcy - Nie wyobrażamy sobie żeby cokolwiek konkurowało wizualnie z Wieżą Piastowską i otaczającym ją Wzgórzem, czyli unikatowym dziedzictwem kształcącym kolejne pokolenia, będącym dobrem przyciągającym turystów.

Na razie, pod petycją złożono nieco ponad 600 podpisów. Petycję można znaleźć, klikając TUTAJ.

O całej sprawie pisaliśmy w artykule „Wysoka na 61 metrów metalowa wieża stanie w centrum Cieszyna”.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jedyna nadzieja w dobrej woli Inwestora. Nikt i nic mu nie zabroni tej wieży zbudować.

Mieli garnizon likwidować, tam niech to zbudują

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama