, czwartek 12 grudnia 2019
Miesiąc do 11. Cieszyńskiej Nocy Muzeów
11. Cieszyńska Noc Muzeów to nie tylko czynne do północy muzea, ale również cieszyńskie instytucje, które na tę noc przygotowały moc atrakcji dla osób w każdym wieku. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Miesiąc do 11. Cieszyńskiej Nocy Muzeów

red./mat.pras.
Tegoroczna, już 11. Cieszyńska Noc Muzeów odbędzie się 25 maja. Wtedy cieszyńskie muzea, ale nie tylko, udostępnią zwiedzającym swoje wnętrza za darmo. Ze względu na dogodny czas jakim jest piątkowy wieczór, zapewne ta wyjątkowa noc dla mieszkańców Cieszyna i okolicy jest jedną z niewielu okazji do zapoznania się z eksponatami prezentowanymi w muzeach oraz odwiedzeniem innych ciekawych miejsc w naszym mieście.

11. Cieszyńska Noc Muzeów to nie tylko czynne do północy muzea, ale również cieszyńskie instytucje, które na tę noc przygotowały moc atrakcji dla osób w każdym wieku. Jak co roku, oficjalne otwarcie salwą armatnią odbędzie się o godz. 19.00 na Dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Po raz kolejny w Cieszyńskiej Nocy Muzeów udział biorą studenci WeiNoE Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, którzy Park Pokoju zamienią w bajkową krainę. Motywem przewodnim przygotowanych przez nich atrakcji jest „Alicja w Krainie Czarów”.

Ponad to w tegorocznej Nocy Muzeów udział biorą: Archiwum Państwowe w Katowicach Oddział w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Biblioteka Miejska w Cieszynie, Browar Zamkowy Cieszyn, Cafe Muzeum, Cieszyńskie Bractwo Kurkowe, Čítárna a kavárna „Avion“, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Hufiec Ziemi Cieszyńskiej, Izba Cieszyńskich Mistrzów, Konwent Zakonu Bonifratrów, Książnica Cieszyńska, 3 Klasztor Sióstr Boromeuszek w Cieszynie, Mała Szkoła Baletu, Modelarnia Ceramiczna Kosak, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Protestantyzmu i Kościół Jezusowy, Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, OSP Bobrek, Państwowa Szkoła Muzyczna w Cieszynie, Speleoklub Bielsko-Biała, Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział regionalny w Cieszynie, Teatr im. A. Mickiewicza, Urząd Miejski w Cieszynie, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ Cieszyn, Wydział Artystyczny UŚ Cieszyn, Zamek Cieszyn oraz Złotnictwo Marcin Pieczonka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama