, czwartek 23 maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pisarza
Za każdym tytułem kryje się autor... fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Międzynarodowy Dzień Pisarza

ICZ
Jest ich mnóstwo, można je znaleźć na półkach księgarń, bibliotek, nie brakuje ich również w wielu domach. Dają wiele radości, pozwalają zagłębić się w odległe czasy i to dzięki nim można przeżyć nie jedną fascynującą podróż.

Książki, bo o nich mowa są dla czytelników źródłem wiedzy oraz rozrywki.

Za każdym tytułem kryje się autor, i to właśnie piszący książki 3 marca obchodzili Międzynarodowy Dzień Pisarza.

Czytelnik skupiając się na treści razem z bohaterami przeżywa przygody, rozwiązuje zagadki kryminalne lub historyczne, a po przeczytaniu odkłada książkę na półkę nie zastanawiając się nad tym jak dana książka powstała.

Każda z nich swoje początki zawdzięcza pomysłom, które rodzą się w głowie autora, a które następnie zostają ubrane w słowa.
Piszący biografie, opisujący wydarzenia historyczne poświęcają nieraz wiele miesięcy na zbieranie materiałów, spotkania z uczestnikami wydarzeń czy szperania w licznych archiwach. Napisanie dobrego kryminału wiąże się z licznymi konsultacjami z zakresu obowiązujących przepisów prawnych, natomiast konsultantami są między innymi policjanci, lekarze czy strażacy.

Pisząc książkę autor myśli o czytelnikach, do których trafi napisana książka, a im większa ilość sprzedanych i przeczytanych egzemplarzy tym większa popularność danego autora.

Pisanie to tylko część pracy jaką wykonują pisarze, zdarza się, że jeżdżą oni nieraz setki kilometrów na spotkania z czytelnikami, są obecni na targach książki, a na portalach społecznościowych prowadzą swoje strony autorskie.

To dzięki nie jednej nieprzespanej przez pisarza nocy, czytelnik będzie mógł zgłębić się w dzieje wielu słynnych rodów, poznać historię wymyślonych bądź prawdziwych romansów, a nawet przenieść się w świat fantazji.

Każdy kto bierze do ręki książkę, powinien choć przez chwilę pomyśleć o tym kto ją stworzył, bo to czytający dają autorom siłę do dalszego działania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama