, środa 20 luty 2019
Miasto chce ograniczyć populację gołębia
„Prosimy nie karmić gołębi” fot: DRDodaj do Facebook

Miasto chce ograniczyć populację gołębia

DR
Miasto chce ograniczyć populację gołębia

Na cieszyńskim Rynku 9 stycznia z samego rana stanęły dwie tablice informacyjne „Prosimy nie karmić gołębi”.

- Doświadczenia wielu miast wskazują, że najlepsze rezultaty w ograniczaniu populacji gołębia miejskiego uzyskuje się poprzez stosowanie kilku humanitarnych – i zgodnych z prawem – metod jednocześnie... Warto podjąć wspólny wysiłek, aby populacja naszych cieszyńskich gołębi była zdrowa i nie uciążliwa dla mieszkańców oraz użytkowników Rynku i okolic. Pamiętajmy, że na rezultaty musimy poczekać parę lat. Bowiem tak długiego czasu potrzebuje populacja gołębi na naturalne zredukowanie swojej liczebności i przyzwyczajenie się do nowych miejsc żerowania (z naturalnym, a nie podrzucanym przez człowieka pokarmem) i lęgów – informował wielokrotnie na łamach Wiadomości Ratuszowych Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Teraz na płycie rynku stanęły tablice informacyjno-edukacyjne. Z jednej strony możemy zobaczyć prośbę o niedokarmianie gołębi, a z drugiej kilka informacji. - „Gołębie: mogą być źródłem groźnych chorób dla ludzi, zaśmiecają naszą przestrzeń publiczną, zostawiają resztki jedzenia dla szczurów.” - czytamy na tablicy - „ Nie dokarmiaj gołębi! Gołębie potrafią wyżywić się same!”.

Na chwilę obecną to jedyne takie tablice. Zaprojektowało je Biuro Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Cieszynie, a wykonał Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

no wreszcie!!!
a co z pozrywanymi siatkami pod wiaduktem? jak długo jeszcze będą srać gołębie po naszych głowach i autach????

To "dobra zmiana". Popieram.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama