, wtorek 11 sierpnia 2020
"Marsz Godności" na cieszyńskim Rynku
Wszystko rozpoczął tradycyjny "Marsz Godności" wokół płyty rynku, w którym udział wziął również burmistrz Ryszard Macura. fot: DRDodaj do Facebook

"Marsz Godności" na cieszyńskim Rynku

red.
"Marsz Godności" na cieszyńskim Rynku

W ramach imprezy przygotowano liczne atrakcje, takie jak: prezentacje muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty oraz wystawy malarstwa i fotografii.

W miniony piątek, 12 maja na cieszyńskim Rynku odbyło się wydarzenie organizowane przez podopiecznych oraz pracowników Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosporawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, czyli Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W ramach imprezy przygotowano liczne atrakcje, takie jak: prezentacje muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty oraz wystawy malarstwa i fotografii. Wszystko rozpoczął tradycyjny "Marsz Godności" wokół płyty rynku, w którym udział wziął również burmistrz Ryszard Macura.

- Nie wyobrażam sobie, żeby mogło tego spotkania zabraknać tu na cieszyńskim Rynku. W roku ubiegłym, w tym roku, w latach wcześniejszych to, że tutaj jesteście i okrążamy ten Rynek pokazuje, że razem sobą się cieszymy, że jesteście niesamówitym bogactem. To budzi radość nie tylko w moim sercu, ale wszystkich nas obecnych - mówił włodarz miasta.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem wydarzenia jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, prawne itp.), które utrudniają im prowadzenie normalnego życia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama