, środa 3 czerwca 2020
Letnia Szkoła Biblijna. Trwają zapisy
Termin: 06 - 11 sierpień 2018 fot: By D T G - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14738885Dodaj do Facebook

Letnia Szkoła Biblijna. Trwają zapisy

KT
Letnia Szkoła Biblijna. Trwają zapisy

OO. Dominikanie z Ustronia - Hermanic po raz drugi zapraszają na Letnią Szkołę Biblijną, której tematyka tym razem będzie związana z Nowym Testamentem, a dokładnie z czterema Ewangeliami i Dziejami Apostolskimi. Letnia Szkoła Biblijna potrwa 6 dni - od 6 do 11 sierpnia br.

Już teraz można zapisać się na to wydarzenie w zakrystii klasztoru oo. Dominikanów w Ustroniu – Hermanicach lub drogą mailową (dominikanie.szkola@gmail.com). Druga edycja Letniej Szkoły Biblijnej poprowadzi uczestników w świat Nowego Testamentu. Zaułkami świata żydowskiego i pogańskiego, w których powstawała Ewangelia, poprowadzi prof. Barbara Strzałkowska - adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UKSW. Prof. Strzałkowska jest autorką trzech książek własnych i sześciu redagowanych oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu studiów biblijnych i dokumentacji dorobku biblistyki polskiej. W latach 2008-2013 była sekretarzem Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich, opiekunem specjalności Turystyka Krajów Biblijnych na WT UKSW, a od 2006 roku przewodnikiem pielgrzymek po krajach biblijnych. Prof. Barbara Strzałkowska kolekcjonuje również dawne i nowe wspomnienia z pielgrzymek i podróży do Ziemi Świętej i na Bliski Wschód. Prof. Strzałkowska poprowadzi wszystkie konferencje, podczas których postara się odpowiedzieć na pytania nurtujące wielu z nas. Jaki portret Jezusa wyłania się z kart czterech Ewangelii? Jak autorzy Ewangelii przedstawili Osobę i działalność Jezusa Chrystusa, i Jego naukę? Czy fakt, że Ewangelie są cztery coś zmienia w naszym rozumieniu ich przesłania?

Szczegółowe informacje można śledzić pod linkami:
www.hermanice.dominikanie.pl
www.facebook.com/dominikanie.hermanice/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama