, piątek 15 listopada 2019
Kubalonka: Woda niezdatna do spożycia! Aktualizacja
Taką informację podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Kubalonka: Woda niezdatna do spożycia! Aktualizacja

KT
Jakość wody w Istebnej Kubalonce w zakresie mikrobiologicznym nie spełnia wymagań i nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Taką informację podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie.

W próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej - 22 sierpnia br. - w Stacji Uzdatniania Wody Istebna Kubalonka stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz Clostridium perfringens łącznie ze sporami. Zanieczyszczenia mogą wpływać negatywnie na zdrowie, być przyczyną zatruć, zakażeń pokarmowych i innych chorób.

- Woda nie nadaje się również do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych oraz mycia zębów – informuje wójt gminy Istebna. W związku z zaistniałą sytuacją inspektor nakazuje unieruchomić ujęcie wody Istebna Kubalonka, przeprowadzić działania naprawcze, a także zapewnić odbiorcom alternatywne zaopatrzenie w wodę zdatną do spożycia.

Aktualizacja:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie poinformował 28 sierpnia br., że w badanej próbce wody (27.08.2018) nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli oraz Clostridium perfringens. Woda spełnia wymagania i nadaje się do spożycia przez ludzi.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jak bakterie coli to prosze chomikowac w bitelkach. moze kiejsi sie zabarwi...hehe pozdrawiam...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama