, czwartek 28 maja 2020
„Książki w pudle” czyli resocjalizacja przez czytanie
Głównym zadaniem tego typu porozumień jest upowszechnianie czytelnictwa wśród osadzonych, kształtowanie postaw prospołecznych i reintegracja społeczna. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

„Książki w pudle” czyli resocjalizacja przez czytanie

mat.pras.
26 kwietnia br. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Zakładem Karnym a Biblioteką Miejską w Cieszynie, pełniącą zadania biblioteki powiatowej.

Podpisy pod dokumentem złożyli: ppłk Krzysztof Sojka – dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie oraz Izabela Kula - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Współpraca Służby Więziennej z bibliotekami publicznymi, podejmowana w wielu polskich miastach, została zapoczątkowana również w Cieszynie. Akcja „Książki w pudle” polegać będzie na udostępnianiu przez bibliotekę administracji więziennej książek i innych publikacji na zasadzie wypożyczeń lub darów, a także materiałów wystawowych. Osadzeni natomiast będą naprawiać zniszczone książki, pochodzące ze zbiorów instytucji. Dzięki ich pracy poczytne i cenne zbiory otrzymają „drugie życie”, by ponownie trafić do rąk czytelników, mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

Koordynatorem współpracy z ramienia Zakładu Karnego będzie por. Tomasz Głasek – rzecznik prasowy, natomiast ze strony Biblioteki Miejskiej akcją zawiadywać będzie mgr Joanna Wucka-Biały – kierowniczka Czytelni i Wypożyczalni dla dorosłych.

Głównym zadaniem tego typu porozumień jest upowszechnianie czytelnictwa wśród osadzonych, kształtowanie postaw prospołecznych i reintegracja społeczna. Współpraca z cieszyńską biblioteką przyczyni się do upowszechniania edukacji i kultury, w tym zwłaszcza czytelniczej wśród osób odbywających karę pozbawienia wolności w naszym mieście.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama