, czwartek 20 luty 2020
Kolejny - trzeci - projekt w ZSTiO zakończony
Dodatkowymi doświadczeniami zdobytymi przez uczniów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kolejny - trzeci - projekt w ZSTiO zakończony

mat.pras.
30 maja zakończyła się realizacja projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do sukcesu na europejskim rynku pracy - External vocational training as the way to success in European employment market” realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Czterotygodniowe mobilności uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych i w autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET.

Dodatkowymi doświadczeniami zdobytymi przez uczniów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych
i nieznanych im dotychczas imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami” w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli – Real Betis i FC Sewilla.

Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen oraz do szkoły partnerskiej - Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli. Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama