, czwartek 22 sierpnia 2019
Kolejna szansa na oznakowanie rowerów
Warto pamiętać jednak o wymaganiach jakie trzeba spełnić, by móc oznakować swój rower. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Kolejna szansa na oznakowanie rowerów

DR
Kolejne znakowanie rowerów dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego oraz Czeskiego Cieszyna zaplanowano na 17 czerwca na moście Przyjaźni w godzinach 08:30 – 14:00.

Warto pamiętać jednak o wymaganiach jakie trzeba spełnić, by móc oznakować swój rower. Rowerzysta musi mieć ukończone 18 lat i mieszkać na terenie powiatu cieszyńskiego, dlatego należy ze sobą zabrać dokument potwierdzający tożsamość. Ponadto obowiązkowo należy mieć przy sobie fakturę lub rachunek za zakup roweru lub oświadczenie informujące, że jest się właścicielem roweru, a także zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku ze znakowaniem roweru. Znakowane będą czyste i przepisowo wyposażone rowery.

Co składa się na obowiązkowe wyposażenie roweru? Podstawą jest posiadanie z przodu co najmniej jednego światła pozycyjnego barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu co najmniej jednego światła odblaskowego barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jednego światła pozycyjnego barwy czerwonej. Do tego zalicza się oczywiście co najmniej jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama