, niedziela 6 grudnia 2020
Klaudiusz Zawada w najlepszej dwunastce
Wybrano najlepszą dwunastkę sołtysów w Polsce w 2017 roku. fot: arch. prywatneDodaj do Facebook

Klaudiusz Zawada w najlepszej dwunastce

DR
Wybrano najlepszą dwunastkę sołtysów w Polsce w 2017 roku. W tym gronie znalazł się Klaudiusz Zawada - sołtys Zamarsk, który odebrał nagrodę 11 czerwca br. podczas uroczystej gali konkursu "Sołtys Roku 2017" w Senacie.

Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, postaw obywatelskich i troska o rozwój małych ojczyzn. Prezydent RP Andrzej Duda w liście gratulacyjnym, który został odczytany podczas uroczystości, podkreślał, że „... sołectwo to najbliższy mieszkańcom element samorządu terytorialnego. To miejsce w którym powstaje wiele cennych inicjatyw. Kompetentny, rzutki, oddany swej społeczności sołtys i aktywne zebranie wiejskie, potrafią zmieniać na lepsze rzeczywistość. To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem najwyższego uznania, bowiem 12-osobowe grono zwycięzców konkursu zostało wyłonione z ponad 40 tysięcy polskich sołectw".

Klaudiusz Zawada otrzymał nagrody z rąk m.in. Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, ministra Andrzeja Dery, senatorów - Jerzego Chróścikowkiego i Piotra Zientarskiego. Podczas wizyty w Senacie Sołtysowi towarzyszył Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, Przewodnicząca Rady Gminy Hażlach Bożena Bury oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zamarskach Anna Więcek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama