, niedziela 9 sierpnia 2020
Kids Games ponownie w Skoczowie
Już drugi raz igrzyska dla dzieci organizowane są w Skoczowie.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kids Games ponownie w Skoczowie

red./mat.pras.
W poniedziałek, 8 lipca, w Skoczowie o godz. 17.00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Igrzysk Dziecięcych Kids Games. Kids Games to inicjatywa dla dzieci skoncentrowana na sporcie oraz oparta na Biblii. Uczestnicy mają nie tylko możliwość wspólnej zabawy, uczestniczenia w rozgrywkach sportowych, ale również będą mogli pogłębiać i rozwijać swoje wartości chrześcijańskie.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez skoczowskie parafie Kościoła Rzymskokatolickiego, parafię Ewangelicko-Augsburskią, Kościół Zielonoświątkowy "Wspólnota Ewangelii" ze Skoczowa oraz Misję "Centrum Służby Życia.

Patronem igrzysk jest Burmistrz Miasta Skoczowa, a całe wydarzenie jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019.

Uroczysta Ceremonia Otwarcia rozpocznie się 8 lipca (poniedziałek) na rynku miejskim o godzinie 17.00. Rozgrywki sportowe będą się odbywać od 9 do 13 lipca (wtorek-sobota) od godziny 10.00 do 14.00 w SP nr 8 na Górnym Borze w Skoczowie oraz na innych obiektach sportowych na terenie gminy Skoczów. Uroczysta Ceremonia Zamknięcia nastąpi 14 lipca (niedziela) o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Skoczowie.

W czasie igrzysk będzie m.in. odbywać się próba bicia rekordu świata w przenoszeniu wody rękami. Oczywiście wszyscy chętni mogą przyjść i dopingować dzieci oraz młodzież w sportowych zmaganiach.

Już drugi raz igrzyska dla dzieci organizowane są w Skoczowie. W zeszłym roku wzięła w nich udział 150 dzieci. Dzieciaki i ich rodzice bardzo miło wspominają ten czas.

Hiszpania, rok 1985, młoda kobieta organizuje wakacyjny klub dla dzieci łączący szkołę biblijną i zajęcia sportowe. Pomysł szybko zyskuje uznanie okolicznych kościołów i wspólnot, które od tego czasu rokrocznie angażują się w przygotowywanie tego wydarzenia. Wkrótce KidsGames zaczyna przynosić ze sobą tyle radości i pożytku, że inspiruje liderów organizacji chrześcijańskich pracujących wśród dzieci do stworzenia programu sportowej olimpiady dla dzieci, która byłaby oparta o wartości chrześcijańskie. W ciągu 15 lat pomysł dociera między innymi do Egiptu, Kenii, Południowej Afryki, Indii i Stanów Zjednoczonych, a wkrótce także do Polski, gdzie zyskuje nazwę Igrzysk Dziecięcych.

Najczęściej organizatorzy KidsGames decydują się na formę tygodniowych zajęć dla dzieci o formie przypominającej półkolonie, które rozpoczynają się i kończą dużymi ceremoniami. Możliwe jest także przygotowanie krótszych, trzydniowych, a nawet jednodniowych wydarzeń.

Igrzyska Dziecięce oferują czas pełen wrażeń, atrakcji i przyjemnych emocji, podczas którego dzieci odkrywają swoje pasje i mogą się rozwijać. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia dzieci zyskują możliwość testowania i rozwijania własnych umiejętności, dzięki czemu kształtuje się ich poczucie wartości. Wykorzystanie sportu i różnych zabaw tworzy bezpieczne środowisko, w którym dzieci, korzystając z inspiracji dorosłych, mogą nawiązywać bliskie relacje między sobą. Pojawia się też przestrzeń do rozmowy o trudnościach i poznawania wartości chrześcijańskich.

Pierwsze Igrzyska Dziecięce Kids Games w Skoczowie odbywały się w dniach 16-22 lipca 2018 roku. Zapoczątkowała je ceremonia otwarcia na skoczowskim rynku, a swój finał znalazły w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim podczas uroczystego zakończenia. Od wtorku do soboty ponad 150 dzieci brało udział w zajęciach sportowych i lekcjach biblijnych przygotowanych przez ponad 60 wolontariuszy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama