, wtorek 25 czerwca 2019
Karwina: Nie żyje 13 górników
Ze względu na wysokie stężenie metanu przerwano akcję ratowniczą.  fot: PAPDodaj do Facebook

Karwina: Nie żyje 13 górników

DR
W następstwie wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie zginęło 13 górników, 10 zostało rannych.

W czwartek po godz. 17 w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie doszło do zapalenia się metanu. Na długości 800 metrów płonął jeden z chodników. Dzisiaj rano przedstawiciele władz kopalni poinformowali, że w wyniku wybuchu zginęło 13 górników, w tym 11 Polaków i 2 Czechów. Ze względu na wysokie stężenie metanu przerwano akcję ratowniczą.

Na miejsce o godz. 8:50 dotarł premier Mateusz Morawiecki.

Aktualizacja 10:00:
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z dziennikarzami poinformował, że wśród ofiar znajduje się 12 Polaków, a nie jak pierwotnie podawano 11. Jeden z nich od 22 lat mieszkał na terenie Republiki Czeskiej. Przekazał również, że dalszą akcję ratowników uniemożliwia podziemny pożar. Temperatura przekracza tam 200 stopni Celsjusza. Jest zagrożenie kolejnymi wybuchami.

Na razie udało się zlokalizować położenie czterech ciał - jedno zostało wydobyte na powierzchnię.

11:10
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o ogłoszeniu niedzieli 23 grudnia dniem żałoby narodowej.

12:40
Jak pisze "Dziennik Zachodni", 12 polskich górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni, pochodzi głównie z województwa śląskiego. Wśród nich są mieszkańcy Goleszowa i Cieszyna. Pozostali byli z Zabrza, Chałupek, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju i Mysłowic oraz powiatu będzińskiego. Trzech górników pochodziło z województw: kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Może i piszę po czasie, po czasie przemyśleń i zadumy.Największy szacunek dla rodzin składam. Wasze święta nie będą wesołe.Zabraknie kogoś przy stole przy którym miał być komplet.. Kłaniam się matkom żonom siostrom ojcom i braciom i kogo jeszcze pominąłem. Ból ,ból ,ból... Mirek

Jon ty to najwięcej pakujesz

Wszystkim bliskim tragicznie zmarłych górników, składamy wyrazy współczucia.

Morawiecki dotarł, Adrian w drodze, żeby d... y zawracać i obiecać, że z tym metanem to sobie poradzą!!! A to wszystko na nasz koszt! Dalej w górnictwo pakujmy!

Hejt się polał? Polał! Brawo my!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama