, środa 5 sierpnia 2020
Jubileuszowe 50. Dni Skoczowa
Od początku roku Skoczów świętuje swe 750-lecie. Kulminacyjnym punktem wspomnianych obchodów będą 50 Dni Skoczowa, które odbędą się 16 – 18 czerwca. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Jubileuszowe 50. Dni Skoczowa

mat.pras.
Od początku roku Skoczów świętuje swe 750-lecie. Kulminacyjnym punktem wspomnianych obchodów będą 50 Dni Skoczowa, które odbędą się 16 – 18 czerwca, tradycyjnie od piątku 
do niedzieli. Już teraz zapewniamy, że przez te trzy dni po prostu „…BĘDZIE ZABAWA, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO I TYLKO NOCY BĘDZIE MAŁO!”

Świętowanie rozpoczniemy przemarszem barwnego korowodu dzieci i młodzieży szkolnej oraz odśpiewaniem utworu „Przez wodę koniczki”, stanowiącego miejski hejnał. Aby jubileusz smakował jeszcze pyszniej poczęstujemy uczestników zabawy 750 kawałkami tortu przygotowanego specjalnie z tej okazji. Następnie na estradzie swą artystyczna twarz zaprezentują szkoły i przedszkola skoczowskiej gminy, biorące udział w PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ TALENT 2017”. Wieczorem wystąpi jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce – zespół „ŁZY”. Tuż po nich będzie okazja przypatrzeć się filmowej opowieści o niebie nad Skoczowem i tym samym poznać, jaki spektakl odgrywa się przez cały rok po zmroku nad naszymi głowami.

W sobotę pokażemy efekty pracy dzieciaków uczestniczących w zajęciach filmu animowanego, odbywających się w Miejskim Centrum Kultury „Integrator”, zaprosimy na rynek słynne MINIONKI, które pobawią się z maluchami, a może i zatańczą z nimi zumbę. „Wyginać śmiało ciała” będą też dziewczyny ze skoczowskich formacji tanecznych. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego rzucania beretem! Na estradzie wybrzmią rock’n’rollowe hity w wykonaniu grupy „BUNGA BAND”, która pojawi się jako suport gwiazdy jubileuszowego święta miasta – zespołu „PIERSI”!

Ostatni dzień świętowania rozpoczniemy od pokazu filmu związanego z 500-leciem reformacji. Następnie, aby rozruszać gości wydarzenia, zaprosimy ich do wspólnej zumby. Chwilę później miejsce tańca zastąpi śpiew. Utalentowani skoczowianie i skoczowianki pokażą, że SKOCZÓW MA GŁOS! Po wspomnianym występie na estradzie zagości dobry humor w mistrzowskim wydaniu, wkomponowany w kabaretowy duet MARIANA OPANI I WIKTORA ZBOROWSKIEGO. Na zakończenie 50 Dni Skoczowa we wszystkim znanych przebojach zaprezentuje się RUDI SCHUBERTH. Pożegnamy się pokazami filmów z udziałem skoczowian (w piątek i sobotę część z nich także wyemitujemy), archiwizujących wspomnienia i przeżycia znanych mieszkańców miasta.

Tradycyjnie podczas miejskiego świętowania nie zabraknie regionalnych pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko oraz bogatej oferty najróżniejszych stoisk handlowych. Pokażemy też wystawę plenerową przypominającą nie tylko zdjęcia wykonane na pierwszym miejskim święcie, organizowanym z okazji 700-lecia Skoczowa. Dzieci będą miały okazję skorzystać z wesołego minimiasteczka, ulokowanego na Małym Rynku. Trzydniowe świętowanie zostanie uwiecznione również na filmie, który będzie rejestrowany podczas 50 Dni Skoczowa i… być może zaprezentowany za kolejne pół wieku w podobnych okolicznościach w cieniu Kaplicówki…

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak na jubileusz miasta i jubileusz imprezy to jest mega słabo - patrzcie na cieszyn - tedunio, coma, chylińska, farna, krawczyk.

Ten film o reformacji to pewnie tylko panom w czarnych sukienkach jest potrzebny. Jak widać mohery na pokaz są wszędzie. No ale kto bogatemu zabroni.

No a występ Skoczowskiej Trójcy z ratusza? Jestem zawiedziona, nic nie jest tak elektryzuje mojego miasta jak oni. Mam nadzieję, że się pojawią!

Albo Taniec z Gwizdami - na parkiecie eks-burmistrzyni z eks-proboszczem, pani Beatka z panem Mirkiem, była prezes SPK z byłym szefem MCK itepe - publika ocenia występy gwiżdżąc...

A DLACZEGO PIWKA NIE BĘDZIE

Tradycyjnego chlania piwska na rynku w tym roku nie będzie??...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama