, czwartek 22 sierpnia 2019
Jubileusz Akademii WSB w Cieszynie
Gościem uroczystości był Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.  fot: KTDodaj do Facebook

Jubileusz Akademii WSB w Cieszynie

KT
Jubileusz Akademii WSB w Cieszynie

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Akademii WSB ma już 10 lat. Jubileusz odbył się 30 listopada br. w sali balowej „Hotelu pod Brunatnym Jeleniem”. To nie była jednak jedyna okazja do świętowania, bowiem tego popołudnia zainaugurowano również Instytut Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB. Gościem uroczystości był Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Uroczyste 10-lecie Akademii WSB w Cieszynie było jednocześnie inauguracją projektu „Międzynarodowy program badań nad współpracą terytorialną i międzyorganizacyjną”. Jest on realizowany pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dra Jarosława Gowina, który został uhonorowany podczas gali nagrodą „Edukator” za promocję i wspieranie polskiej edukacji. Wiceprezes Rady Ministrów podpisał również tablicę inauguracyjną działalność Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB. Podpisy złożyli także Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Wicepremier oraz Senator RP Tadeusz Kopeć.

Podczas uroczystości podpisano listy intencyjne o współpracy Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie z Komisją ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich przy katowickim oddziale Polskiej Akademii Nauk oraz Siecią EuroInstytutu Polsko-Czesko-Słowackiego w Cieszynie, to dwaj strategiczni partnerzy naukowi dla Akademii WSB. Podpisy pod listami intencyjnymi złożyli: prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz z ramienia Komisji ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich, Janusz Pierzyna – Wójt Jasienicy, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” i Bogdan Kasperek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia, Przewodniczący Rady Programowej EuroInstytutu PL-CZ-SK z ramienia sieci EuroInstytutu Polsko-Czesko-Słowackiego w Cieszynie, a także dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.

Akademia WSB w Cieszynie podziękowała również swoim partnerom, wręczając jubileuszowe złote medale, które powędrowały do około 30 osób, m.in. do przedstawicieli samorządu terytorialnego na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

obrzydliwy, obślizgły typ

Takie całkowicie z tobą tożsame. Najwidoczniej
ja-nek rozpoznał bratnią duszę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama