, wtorek 10 grudnia 2019
Jest zgoda na amfiteatr w Zamarskach
Wizualizacja (widok od strony wschodniej) fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Jest zgoda na amfiteatr w Zamarskach

red./mat.pras.
Starosta Cieszyński podjął decyzję w sprawie budowy małego amfiteatru w zamarskim Parku. Zatwierdzony został projekt budowlany, a także udzielono zgody na budowę zadaszonej sceny widowiskowej wraz z zapleczem i wewnętrzną instalacją elektryczną oraz zagospodarowaniem terenu.

- Wykonanie projektu technicznego i dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, zostało wykonane w ramach wyodrębnionych środków Funduszu Sołeckiego na 2017 rok. Koszt zadania to 10 000 zł. Projekt wykonało Studio Projektowe ARCHiTEKT, grupa Kuczyńscy z Rybnika. - informuje Urząd Gminy Hażlach.

Będzie to amfiteatr o wymiarach 10 m x 9 m z zadaszoną sceną oraz zapleczem technicznym i magazynem. Co ważne, obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w wewnętrzną instalacje elektryczną. Elementem dekoracyjnym będzie odciśnięty kwiat cieszynianki na elewacji.

Prace budowlane prawdopodobnie ruszą już na wiosnę przyszłego roku. Jednak niezbędnym do tego warunkiem jest pozyskanie środków finansowych z mikroprojektu „Płynie muzyka z Zamarskiego Kopca na Olziańską Dolinę”, który został złożony w ramach współpracy transgranicznej przez Urząd Gminy w Hażlachu wraz z miastem Karvina z Czech. Rozstrzygnięcie konkursu już w lutym 2018 roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Podążając za trendami obyczajowymi aktualnie panującymi za Odrą sugeruję już teraz, za jednym zamachem, instalację trzeciej toalety w zapleczu technicznym amfiteatru dla "trzeciej płci".
Oszczędzi to gminie kosztów w przyszłości.
A że "trzecia płeć" do nas też "trafi" to rzecz pewna, bo co Francuz zmyśli, Niemiec zrobi, Polak wszystko kupi jak głupi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama