, wtorek 25 czerwca 2019
Jedna inwestycja – rozwiązanie dwóch problemów
Teren obecnego amfiteatru przy ulicy 3 maja wydaje się być najlepszą lokalizacją dla takiego obiektu. fot: Google MapsDodaj do Facebook

Jedna inwestycja – rozwiązanie dwóch problemów

DR
Miasto Cieszyn przystępuje do kolejnej współpracy z powiatem cieszyńskim. Jej wynikiem ma być wybudowanie w miejscu obecnego amfiteatru przy ulicy 3 Maja w Cieszynie, hali sportowej dla cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych z funkcją parkingu.

Budowa hali sportowej jest dobrą wiadomością dla uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych w Cieszynie, I LO im. Antoniego Osuchowskiego, II LO im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Te szkoły borykają się z problemem sal gimnastycznych o niepełnych wymiarach, co uniemożliwia uprawianie niektórych dyscyplin, zwłaszcza gier zespołowych. Po wybudowaniu pełnowymiarowej hali, uczniowie będą mogli zagrać w siatkówkę, koszykówkę lub piłkę ręczną. Teren obecnego amfiteatru przy ulicy 3 Maja wydaje się być najlepszą lokalizacją dla takiego obiektu. Wcześniej analizowano 3 możliwości: teren byłej Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej, niezabudowane działki naprzeciwko I LO im. A. Osuchowskiego oraz teren szkoły za budynkiem II LO im. M. Kopernika. Z różnych powodów budowa pełnowymiarowej hali jest tam niemożliwa. Ostatecznie postawiono na lokalizację przy 3 Maja. - Coraz bardziej się do niej przekonuję – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król. Ponadto obiekt miałby być odpowiedzią na uciążliwy problem miasta. Według założeń ma również pełnić funkcję parkingu przynajmniej dla kilkudziesięciu samochodów.

Wczoraj, 29 maja Rada Powiatu Cieszyńskiego podjęła uchwałę intencyjną, zgadzając się na rozpoczęcie współpracy z miastem. Rada Miejska podjęła taką uchwałę już 26 kwietnia. - Kroków do wykonania jest wiele. Jeszcze do końca nie wiadomo, w którym kierunku iść. Uchwała intencyjna jest zielonym światłem do Zarządu żeby działać. Mogą być momenty trudne w negocjacjach i ustaleniu wysokości dofinansowania. Wiemy, że działka jest miejska. Jakoś trzeba to rozliczyć, ale jestem dobrej myśli – podkreśla Janusz Król.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Z różnych powodów budowa pełnowymiarowej hali jest tam niemożliwa - z jakich. Przeciez to właśnie za Koperem jest najlepsza lokalizacja,... dziwne to

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama