, piątek 4 grudnia 2020
Inauguracja Roku Akademickiego 2019-2020 UTW
Inauguracja była podwójną okazją do świętowania, bo oprócz rozpoczynającego roku akademickiego, Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi także 15-to lecie swojego powstania.  fot: FJDDodaj do Facebook

Inauguracja Roku Akademickiego 2019-2020 UTW

Fryderyk Dral
W miniony poniedziałek w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się Uroczysta Jubileuszowa 15-ta Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgodnie ze studencką tradycją, inaugurację rozpoczęły hymny: Gaudeamus Igitur i Gaude Mater Polonia odśpiewane przez chór uniwersytecki, po którym przewodnicząca stowarzyszenia Lucyna Bałandziuk wraz z przewodniczącą Rady Programowej Teresą Wałgą przywitały wszystkich studentów oraz zaproszonych gości. Inauguracja była podwójną okazją do świętowania, bo oprócz rozpoczynającego roku akademickiego, Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi także 15-to lecie swojego powstania.

-Jesteśmy przekonani, że Ojcowie Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku cieszą się dzisiaj z tego, jak ich dziecko rośnie i pięknie się rozwija- powiedziała na wstępie pani przewodnicząca. Przypomniała także, że 15 lat temu inicjatywę powstania CUTW wsparli ówcześni : Starosta Cieszyński Witold Dzierżawski, Burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek i prorektor d/s fili UŚ w Cieszynie prof. dr. hab. Halina Rusek. Na inaugurację przybyli także wszyscy dotychczasowi prezesi i przedstawiciele władz CUTW, którzy go tworzyli i w nim działali na przestrzeni 15 lat.
-Na naszym uniwersytecie nie było nigdy egzaminów wstępnych, ani sesji egzaminacyjnych, ale była i jest jedynie radość studiowania i radość wiecznej młodości- stwierdziła w dalszej swojej wypowiedzi Lucyna Bałandziuk.

Przewodnicząca Rady Programowej Teresa Wałga przedstawiła “Pigułkę 15 to- lecia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ”. Wystąpienie zakończyła słowami - myślę , że nadszedł czas abyśmy podziękowali tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania CUTW i go prowadzili, jednocześnie przyczyniając się do jego rozwoju w tym ostatnim 15-to letnim okresie czasu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama