, poniedziałek 27 lipca 2020
Holyguns ze Strumienia jako support Illusion
Pierwszy z nich już dzisiaj (1.12) we Wrocławiu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Holyguns ze Strumienia jako support Illusion

red.
Zespół Holyguns ze Strumieńskiego MGOK-u zagra podczas 3 z 9 koncertów z okazji 25 lecia zespołu Illusion – legendy polskiego rocka. Pierwszy z nich już dzisiaj (1.12) we Wrocławiu.

Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim składzie grupa funkcjonuje do dziś.
A właśnie w tym roku mija ćwierć wieku od chwili założenia Illusion. Z tej okazji muzycy ruszają w trasę, która obejmuje 9 miast.
W trakcie 3 koncertów zobaczymy również strumieński zespół Holyguns. Jego historia sięga połowy lat 90 - tych. To zespół z sentymentem do dawnych lat, nurtów muzycznych oraz dawnych old schoolowych brzmień. Od roku 2015 zagrał kilkadziesiąt koncertów, wystąpił m.in na Festiwalu Kolorów we Wrocławiu. Kilkakrotnie pojawił się jako support u boku takich zespołów jak Illusion, Lipali czy grupy Tuff Enuff. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego krążka zatytułowanego „Blizny” połączonego z kampanią społeczną skierowaną przeciwko przemocy oraz kierowanej dla osób dotkniętych przemocą szukających pomocy.

Dzisiaj zespól Holyguns będzie supportować Ilussion we Wrocławiu, jutro (2.12.) w Katowicach,a 3 grudnia w Krakowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama