, poniedziałek 9 grudnia 2019
Gmina Chybie: Co z dotacjami na piece?
Głównym tematem rozmów były przepisy nowej uchwały antysmogowej oraz możliwości uzyskania dofinansowania związanego z tą uchwałą. fot: Gmina ChybieDodaj do Facebook

Gmina Chybie: Co z dotacjami na piece?

red.
19 października br. w tej sprawie odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Komisji Przestrzegania Prawa, Spraw Socjalnych i Ochrony Zdrowia oraz Komisji Środowiska, Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Leśnej Rady Gminy Chybie. Głównym tematem rozmów były przepisy nowej uchwały antysmogowej oraz możliwości uzyskania dofinansowania związanego z tą uchwałą.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którzy także wypowiedzieli się w tym temacie. Łukasz Tekeli z wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego przedstawił założenia i idee przewodnie istotne w pracach nad przygotowaniem i podjęciem tzw. uchwały antysmogowej Sejmiku, natomiast pani Ewa Maniecka - przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - omówiła dostępne w bieżącym roku źródła dofinansowania wymiany kotłów i modernizacji instalacji grzewczych w ramach środków, którymi dysponuje WFOŚ.

W ślad za niedawno wprowadzonymi przepisami, mówiącymi o konieczności wymiany kotłów na ekologiczne m. in. w domach prywatnych, wójt Chybia – Janusz Żydek przystąpił do opracowania Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE), dzięki któremu już w przyszłym roku będzie mógł wystąpić w imieniu gminy z wnioskiem o dotacje przeznaczoną na wymianę pieców u mieszkańców by możliwie maksymalnie wesprzeć ich działania.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przepisy antysmogowe obowiązują do września, sejmik zdecydował o tym wiosną 2017. I nasza gminna władza obudziła się w październiku? Przecież dotychczas był mówione, że gmina nie ma pieniędzy na taki program.

Po co te starania skoro w listopadzie bedzie nowy wójt?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama