, wtorek 2 czerwca 2020
Gmina Brenna z trzema nagrodami
Zakończył się sezon biegów górskich, więc przyszedł czas na podsumowania i oceny. fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Gmina Brenna z trzema nagrodami

red./mat.pras.
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce został uznany Najlepszym Polskim Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim. Obronił tytułu sprzed roku, czyli Złotą Kozicę. Ten sam bieg uplasował się również wysoko w kategorii OPEN, zajmując 3 miejsce.

Zakończył się sezon biegów górskich, więc przyszedł czas na podsumowania i oceny poszczególnych imprez m.in. pod względem organizacyjnym. Bieg górski w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularną dyscypliną. Dynamicznie się rozwija pod względem ilości rozgrywanych imprez, ale przede wszystkim w kwestii poziomu organizacyjnego, który powoduje, że nie tak łatwo zdobyć miano najlepszego biegu górskiego w Polsce. W tym roku rozegrano rekordową ilość biegów, bo około 100 więcej niż roku ubiegłym. To dało wynik powyżej 300. Wszystkie imprezy tworzą Ligę Biegów Górskich, w której startujący zbierają punkty. Najlepsi zostają nagrodzeni w poszczególnych kategoriach oraz ogólnej (OPEN). Wraz z końcem sezonu przyszła jednak pora, kiedy to zawodnicy mogą poddać ocenie biegi górskie, w których sami uczestniczyli. Wszystko dzięki organizatorowi Ligi Biegów Górskich, a zarazem właścicielowi największego portalu poświęconego tej tematyce – BiegiGorskie.pl. Za jego pośrednictwem odbywa się głosowanie, mające wyłonić Najlepszy Polski Bieg Górski danego roku oraz Najlepsze Polskie Biegi Górskie w poszczególnych stylach.

Tym sposobem 5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce drugi raz z rzędu został uznany Najlepszym Polskim Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim. Warto zaznaczyć, że konkurencja była spora, ponieważ w stylu anglosaskim zorganizowano ponad 80 innych biegów. Jeszcze większa konkurencja czekała w kategorii OPEN, gdzie pod uwagę były brane wszystkie biegi górskie zorganizowane w 2017 roku. Tutaj również 5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce odniósł spory, największy w swojej 5-letniej historii sukces. W stawce ponad 300 biegów zajął bardzo wysokie 3 miejsce, zdobywając Brązową Kozicę. Lepsze okazały się tylko: drugi w klasyfikacji V Hyundai Ultramaraton Bieszczadzki oraz XIV Bieg Rzeźnika – zwycięzca. Dodatkowym sukcesem Gminy Brenna jest zdobycie Srebrnej Kozicy w kategorii: Kameralna Impreza 2017 roku za drugą edycję Biegu na Bucze.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama