, czwartek 19 września 2019
Gala Tańca na 5-lecie Zespołu Perły
Na Gali zaprezentowało się w sumie 150 tancerzy. fot: Dariusz ŁyżbickiDodaj do Facebook

Gala Tańca na 5-lecie Zespołu Perły

Gala Tańca na 5-lecie Zespołu Perły


Gala Tańca na 5-lecie Zespołu Perły

17 maja w Cieszyńskim Teatrze A. Mickiewicza odbyła się Gala Tańca, czyli 5-lecie Zespołu Perły oraz 10-lecie pracy Aleksandry Jurczak. Galę poprowadzili Magdalena Ostrowicka oraz Dawid Bawor - przyjaciele Aleksandry.

Aleksandra Jurczak od najmłodszych lat związała się z tańcem. Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała na deskach „Kubiszówki” - (Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej) pod bacznym okiem instruktorki Pani Elżbiety Barwickiej-
Pichety. Z placówką tą związana była aż do ukończenia szkoły średniej.

Po ukończeniu szkoły średniej studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim. Jednak taniec towarzyszył jej cały czas, powoli stając się jej życiową pasją. Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów z całego świata, m.in.: Glenn Packard, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Jean Claude Marignale, Cass Smith, Viet Dang, Mendy Montanez, Andy J, Sven Niemeyer, Jacek Łumiński, tancerze ŚTT czy tancerze PTT. Kształciła się m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles czy Pinneaple Dance Studio w Londynie.

Przez 5 lat była wolontariuszem Śląskiego Teatru Tańca, gdzie pomagając przy organizacji wydarzeń zdobywała nowe doświadczenie taneczne. Stale doskonaliła swoje umiejętności poszerzając ciągle obszar zainteresowań o wszystko co z tańcem, jej pasją, jest związane. Ukończyła studia magisterskie Choreografii i Teorii Tańca (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie).

Egurolla Dance Studio przyznał jej nagrodę – półroczne stypendium w duńskiej szkole artystycznej. Na swoim koncie ma także udział w produkcji bollywoodzkiej “The Rhytm” , teledyskach (Jamal, Maxfarenthide, Gosia Andrzejewicz), tanecznych pokazach mody i video reklamach.

Od wielu już lat swoją wiedzą, swoimi umiejętnościami dzieli się z innymi poprzez edukację uzdolnionych tanecznie kolejnych roczników dzieci i młodzieży. Tym samym popularyzuje i promuje różnorodne formy tańca nie tylko w naszym regionie ale także daleko poza jego granicami.

Cieszy się wielką estymą wśród swoich podopiecznych, aktywizując ich do zajęć ruchowych, ucząc dyscypliny, zaangażowania, wskazując jak pokonać własne słabości i uwierzyć w siebie.

Jej twórcza praca nie pozostaje niezauważona, przynosi wspaniałe efekty. Świadczą o tym liczne wyróżnienia na ogólnopolskich a także międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Jednak największym bez wątpienia sukcesem jest fakt, że grono młodych ludzi gotowych porzucić jakże popularny obecnie styl życia związany z tzw. „nic nie robieniem” na rzecz pełnej wyrzeczeń, mozolnej i ciężkiej pracy ciągle rośnie!

Perły to zespół 15 nastolatek, które swoją energią i zaangażowaniem inspirują Aleksandrę. Mają na swoim koncie liczne sukcesy, a poprzez ich regularne treningi, szkolenia wakacyjne doskonalą swój kunszt taneczny.

Na wspomnianej Gali zaprezentowało się w sumie 150 tancerzy. Widownia, 600 sympatyków sztuki, wzruszała się i oklaskiwała kolejne choreografie. Filmik o dziewczynach z Zespołu Perły, filmik o ich choreografce a także popisowy taniec mam - to niespodzianki które pozwalały trzymać napięcie do końca spektaklu. Ważnym momentem było też przemówienie Pani Burmistrz Miasta Cieszyna - Gabrieli Staszkiewicz, która doceniła pracę Aleksandry Jurczak.

Jak to ktoś powiedział, „Taniec jest ukrytym językiem duszy”, któż więc nie chciałby zajrzeć w jej głąb? Dobrze, że jest ktoś taki jak Aleksandra, która to umożliwia."

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama