, wtorek 19 czerwca 2018
Dziś zaczyna się astronomiczna wiosna
To już dzisiaj zaczyna się astronomiczna wiosna, punktualnie o 11:29.  fot: PixabayDodaj do Facebook

Dziś zaczyna się astronomiczna wiosna

KT
Większość z nas czeka na to, żeby przyroda wreszcie zaczęła się budzić do życia, a drzewa zaczęły pokrywać się pąkami, listkami i kwiatami. To już dzisiaj zaczyna się astronomiczna wiosna, punktualnie o 11:29.

Oznacza to, że dzień i noc trwają tyle samo. Od tej pory dzień będzie się wydłużać przez najbliższe trzy miesiące. Natomiast jutro, 21 marca rozpoczyna się kalendzarzowa wiosna. Wypada ona zawsze w ten sam dzień, tak jak pozostałe pory roku. Rozbierzność między datą astronomiczną i kalendarzową związane jest z tzw. ruchem procesyjnym, który wykonuje nasza planeta. Nasz kalendarz nie uwzględnia tego ruchu. Stąd biorą się przesunięcia w datach.

Wiosna zaczyna się dla nas deszczowo, jednak warto być cierpliwym bo słońce zagości na dłużej już od przyszłego tygodnia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama