, środa 20 luty 2019
„Dzień Dziecka” dla dzieci skazanych
Spotkanie zorganizowali funkcjonariusze działu penitencjarnego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.  fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

„Dzień Dziecka” dla dzieci skazanych

por. Tomasz Głasek
W dniu 08.06.2018 r. skazani uczestniczący w programie resocjalizacyjnym „Ojciec zza krat” wzięli udział w spotkaniu ze swoimi dziećmi i rodzinami. Spotkanie zorganizowali funkcjonariusze działu penitencjarnego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Readaptacja społeczna
Program ma na celu utrwalanie i podtrzymywanie więzi rodzicielskich skazanych ojców ze swoimi dziećmi. Rodzina często stanowi najważniejsze i z reguły jedyne oparcie dla osadzonych. Najbliższa rodzina w procesie readaptacji społecznej odgrywa nieocenioną, bardzo ważną rolę. Dzięki niej osadzeni podtrzymują pozytywny obraz samego siebie i utwierdzają się w przekonaniu, że są nadal ważni w życiu swoich bliskich.

Animacje dla dzieci
Część artystyczną przygotowały studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. Dla dzieci przygotowały wiele różnych zabaw m.in. modelowanie balonów, rysowanie, malowanie twarzy, kolorowanki. Każde dziecko otrzymało od ojców wcześniej przygotowaną paczkę ze słodyczami.

Podtrzymywanie więzi rodzinnych
Spotkania rodzinne organizowane w warunkach izolacji więziennej są dobrym przykładem podtrzymywania prawidłowych więzi i relacji z najbliższymi oraz zwiększają efektywność powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama