, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Dzień biało-czerwonej w Skoczowie
W południe na Rynku utworzono biało-czerwoną flagę w kształcie mapy Polski. fot: DRDodaj do Facebook

Dzień biało-czerwonej w Skoczowie

DR
2 maja przypadł Dzień Flagi. W całej Polsce z tej okazji odbywały się różnorodne akcje i wydarzenia. Obchody odbyły się również w Skoczowie. Najpierw na Rynku ułożono biało-czerwoną flagę w kształcie mapy Polski, a następnie na Wzgórzu Kaplicówka odbył się piknik rodzinny.

W południe zebrani na Rynku mieszkańcy ustawili się w kontur mapy Polski i podnieśli w górę, białe i czerwone arkusze papieru – w taki sposób by składały się one w barwy flagi Polski. Przy tej okazji, przypomniana została również historia polskiej flagi. Barwy flagi narodowej pochodzą od herbu państwa. Biały kolor wywodzi się od białego orła i białej litewskiej Pogoni, czerwony – od pola tarczy herbowej. Znacznie kolorów polskiej flagi pochodzi z heraldyki, według której biel jest symbolem czystości, lojalności, pokory i szlachetności, a czerwień oznacza miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie.

W godzinach popołudniowych na Wzgórzu Kaplicówka odbył się rodzinny piknik z motywem biało-czerwonej. Dzieci wraz rodzicami puszczały latawce ze wstążkami w barwach narodowych, a na ich buziach znalazły się biało-czerwone flagi. Dzieci wzięły udział również w animacjach. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a przede wszystkim rodzinnej atmosfery.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.


a tymczasem dziś w Warszawie sceny jak z Monty Pythona: podczas święta K o n s t y t u c j i niezłomny nałogowy g w a ł c i c i e l Konstytucji wychwala Konstytucję pod niebiosa i proponuje zmiany w Konstytucji.....

chwała Bogu można też było słuchać mądrego wystąpienia Donalda Tuska

chwała Bogu można też było słuchać mądrego wystąpienia Donalda Tuska
- Bardzo dziękuję za wyrazy uznania, Donek!

.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama