, sobota 6 czerwca 2020
Dzielnicowy o bezpieczeństwie w górach
„Aktywne wakacje – Bezpieczne wakacje”, bo tak nazywa się akcja, to spotkanie, które przede wszystkim przypomni każdemu jak wielką posiada wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się podczas pieszych wycieczek w górach, czy udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji kryzysowej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Dzielnicowy o bezpieczeństwie w górach

red./mat.pras.
Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i beztroski, ważne jednak by był on również bezpieczny. Dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu właśnie w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach przygotował spotkanie, podczas którego, wspierany przez inne służby, będzie uczył jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle, mł. asp. Bogusław Bury serdecznie zaprasza wszystkich - rodziny z dziećmi, turystów i mieszkańców w dniu 02 sierpnia 2019 r. w godz 14:00 – 17:30 na teren dolnej stacji kolei linowej Skolnity w Wiśle przy ul. Kolejowej. Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania będzie mógł choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa, ratownikiem, kierowcą wozu bojowego…. Przy dobrej zabawie, którą dzielnicowy organizuje wspólnie z Koleją Linową Skolnity, przy współpracy z Grupą Beskidzką GOPR, Ochotniczą Strażą Pożarną Wisła Centrum, Fundacją Niesienia Pierwszej Pomocy oraz profilaktyka WRD KPP Cieszyn asp. Szymona Kaźmierczaka wiele będzie oczywiście o bezpieczeństwie, szczególnie podczas pieszych wycieczek górskich czy w trakcie wypoczynku na rowerze. „Aktywne wakacje – Bezpieczne wakacje”, bo tak nazywa się akcja, to spotkanie, które przede wszystkim przypomni każdemu jak wielką posiada wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się podczas pieszych wycieczek w górach, czy udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji kryzysowej. Akcja skierowana jest do rodzin oraz wszystkich gości preferujących aktywne spędzanie czasu.

W programie zabawy jest zaplanowany pokaz akcji gaśniczej na terenie leśnym, który prowadzić będą strażacy z OSP Wisła Centrum. Po pokazie każdy będzie mógł przebrać się w strój strażaka i wejść do wozu bojowego. Zaplanowane są gry i zabawy oraz konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się podczas pieszych wycieczek w górach czy też jazdy na rowerze. Ratownicy GOPR zaprezentują swoją służbę oraz sprzęt używany podczas akcji. Atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa, na której każdy może wypróbować swoich sił. Jak zwykle nie zabraknie ratowników medycznych i najbardziej istotnego elementu ratownictwa, czyli kursu pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach urazów jakie najczęściej można nabyć podczas aktywnego spędzania czasu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama