, sobota 19 września 2020
Drogomyśl ma swoją małą tężnię
W Drogomyślu można już zatem pooddychać Solanką z Zabłocia o największej na świecie zawartości jodu dochodzącej do 140 mg/litr. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Drogomyśl ma swoją małą tężnię

red./mat.pras.
Nowa tężnia znajduje się w centralnym punkcie Przyjaznego Skweru w Drogomyślu. Została oficjalnie przekazana 1 lipca br. podczas dnia otwartego w Drogomyskim Zameczku.

Skwer powstał w ramach środków z transgranicznego projektu "Aktywni na granicy”, a otwarcie tężni jest kolejną jego atrakcją. To pierwsza mini tężnia solankowa w Gminie Strumień, dzięki niej skwer stał się również miejscem przyjaznym dla zdrowia. Obiekt jest prototypem, a koszt jego budowy i postawienia wyniósł 30 tysięcy złotych.

W Drogomyślu można już zatem pooddychać Solanką z Zabłocia o największej na świecie zawartości jodu dochodzącej do 140 mg/litr. Wydobywana jest od ponad 120 lat z odwiertów „KORONA” i „TADEUSZ” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie Solanka w Gminie Strumień. Solanka jest naturalnym surowcem o potwierdzonych właściwościach leczniczych przeznaczonym do pielęgnacji zdrowia i urody.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama