, poniedziałek 6 lipca 2020
Dobry pomysł gwarancją na sukces
Bez wątpienia sukcesem można nazwać kolejne z dofinansowań, jakie otrzymała Biblioteka Miejska w Cieszynie z programu Patriotyzm Jutra, pochodzącym z Muzeum Historii Polski w Warszawie. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Dobry pomysł gwarancją na sukces

ICZ
Bez wątpienia sukcesem można nazwać kolejne z dofinansowań, jakie otrzymała Biblioteka Miejska w Cieszynie z programu Patriotyzm Jutra, pochodzącym z Muzeum Historii Polski w Warszawie. Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Ilona Majewska, specjalistka ds. edukacji medialnej i promocji w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

O projekcie, który dzięki temu dofinansowaniu będzie zrealizowany, dyrektor biblioteki Izabela Kula z radością i dumą w głosie mówi:
„Filmowa Kronika Kobiet” to zadanie edukacyjne wzmacniające lokalną społeczność wokół pamięci o kobietach Śląska Cieszyńskiego, które wpłynęły na rozwój miasta, przyczyniły się do budowy Niepodległej Polski.

Wspólnie z dziećmi i młodzieżą stworzymy 5 filmów animowanych, prezentujących ważne kobiece postaci, jak Zofia Kirkok-Kiedroniowa, Maria Sojkowa (zasiadały w Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego), czy Nina Górniak (projektantka tkanin dla francuskich kreatorów mody). Uczestnicy warsztatów wezmą udział w całym procesie twórczym - od opracowania scenariusza do montażu, zdobywając nie tylko wiedzę o historii lokalnych bohaterek, ale także kompetencje tworzenia animacji poklatkowych i pracy w zespole. Młodzież zostanie zaangażowana do stworzenia i wydania ZINu - artystycznego czasopisma, prezentującego nasze bohaterki.

Wokół filmów przeprowadzimy warsztaty dla młodszych i starszych odbiorców - ok. 250 dzieci z Cieszyna i wsi powiatu cieszyńskiego. Filmy, czasopismo, konspekty warsztatów zostaną upowszechnione za pomocą bibliotecznej strony internetowej i w serwisie YouTube na wolnych licencjach, a ich uroczysta premiera zaplanowana na listopad – będzie okazją do przypomnienia, że 101 lat temu Polki wywalczyły czynne i bierne prawo wyborcze. W realizację projektu zaangażujemy dzieci, młodzież, artystki, a także lokalne aktywistki zajmujące się upowszechnianiem pamięci o kobietach Śląska Cieszyńskiego. Jedną z nich jest niewątpliwie Pani Władysława Magiera!”

Zarówno pani Ilonie, jak i wszystkim pracującym nad tworzeniem pomysłu na projekt, należą się gratulacje oraz życzenia oby takich pomysłów w przyszłości im nie zabrakło.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama