, środa 3 czerwca 2020
Długa i pełna atrakcji majówka
Wiślańska majówka startuje już 27 kwietnia i potrwa aż do 6 maja.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Długa i pełna atrakcji majówka

red.
Wiślańska majówka startuje już 27 kwietnia i potrwa aż do 6 maja. Na ten czas Wiślańskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji.

Majówkę rozpoczną zawodowe turnieje tenisa ziemnego Wisła Ustroń Cup, które rozegrane zostaną na kortach w centrum Wisły. Kolejnym punktem będzie akcja „Przewodnik czeka”. W sobotę 28 kwietnia o godz. 8:30 z placu Hoffa ruszy wycieczka na Babią Górę, a w niedzielę 29 kwietnia na Trzy Kopce Wiślańskie. Oby dwie pod czujnym okiem przewodnika górskiego. W sobotę o godz. 17:00 atrakcji dostarczy jeszcze koncert „Swingowa wiosna”. W amfiteatrze usłyszymy Tarnogórski Big Band. O godz. 19:00 organizatorzy zapraszają na zabawę na „Binie” w Parku Kopczyńskiego. W niedzielę 28 kwietnia oprócz akcji „Przewodnik czeka”, o godz. 9:00 odbędzie się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Źródeł Wisły na sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków. Na godz. 14:00 zaplanowano piknik rodzinny „Kolorowe nutki”. Wtorek 1 maja (9:00) rozpocznie się kolejną wycieczką z cyklu „Przewodnik czeka”, tym razem trasa będzie przebiegać z Czantorii na Stożek. O godz. 15:00 na plenerowej szachownicy rozegrana zostanie Symulanta Szachowa. Wieczorem o godz. 18:00 odbędzie się jeden z najatrakcyjniejszych punktów majówki. W amfiteatrze usłyszymy zespół Korek oraz Dżem (Bilety w przedsprzedaży – 60 zł, w dniu imprezy – 80 zł). Kolejna wycieczka z przewodnikiem wystartuje w czwartek 3 maja. O godz. 9:15 ochotnicy ruszą z placu Hoffa na Kozińce. O godz. 12:00 odbędą się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja pod pomnikiem Poległym i Walczącym o Wolność Ojczyzny. O godz. 15:00 warto odwiedzić amfiteatr, gdzie zagra orkiestra dęta „Power of Winds”. W sobotę 5 maja o godz. 12:00 zaplanowano Majowy Marsz Nordic Walking, który wystartuje z placu Hoffa. Dzień zakończy się zabawą na „Binie” w Parku Kopczyńskiego (18:00). W weekend 5 i 6 maja warto również zajrzeć na górę Stożek, gdzie odbędzie się jedna z najatrakcyjniejszych imprez rowerowych w kraju, czyli Diverse Downhill Contest.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama