, piątek 20 lipca 2018
Dlaczego warto oznakować swój rower?
Korzyści jest wiele... fot: slaska.policja.gov.plDodaj do Facebook

Dlaczego warto oznakować swój rower?

red.
W Skoczowie rozpoczyna się akcja znakowania rowerów. Ma ona na celu identyfikację właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a nawet ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Znakowanie będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Skoczowie 16 czerwca od godziny 16:00 na skoczowskim Rynku.

Procedura będzie polegała na wpisaniu na ramę roweru specjalnym wodoodpornym mazakiem UV, który będzie widoczny pod specjalnym oświetleniem ultrafioletowym, indywidualnego numeru telefonu właściciela roweru. To rozwiązanie usprawni ustalenie właściciela roweru w przypadku jego odnalezienia. Następnym krokiem jest oklejenie roweru dodatkowo trzema naklejkami odblaskowymi, co poprawi bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. W przypadku oznakowania roweru przez osobę dorosłą należy wypełnić specjalne oświadczenie. Natomiast za osoby nieletnie oświadczenie wypełnia rodzic.

Swój rower oznakować można również w komisariacie Policji w Skoczowie przy ulicy Rzecznej 7A oraz w skoczowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Mickiewicza 14.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama