, piątek 5 czerwca 2020
Dizajn w przestrzeni publicznej. Woda
Nabrzeże rzeki Cheonggyecheon fot: Brian KuslerDodaj do Facebook

Dizajn w przestrzeni publicznej. Woda

mat.pras.
Wydaje nam się, ze woda jest łatwo dostępna. Odkręcamy kran i już jest, może płynąc w nieskończoność. Na jednego mieszkańca Polski przypada jednak trzykrotnie mniej wody niż na mieszkańców innych krajów UE. Jak wiec rozsądnie gospodarować kurczącymi się zasobami?

Woda w mieście to ogromny potencjał, a jej korzyści wykraczają poza aspekty społeczne. Dlatego w miastach widoczny jest trend „powrotu do rzek”, które przecież niegdyś warunkowały powstawanie osad. Współcześnie trzeba je na nowo włączać do infrastruktury miejskiej, by poprawiały komfort życia mieszkańców. Wystawa „Dizajn w przestrzeni publicznej. Woda” prezentuje całą gamę bardzo różnorodnych projektów, które pokazują jak dbać o wodne zasoby, mądrzej je wykorzystywać oraz używać… wyobraźni w myśleniu o wodzie jako surowcu o zaskakującym potencjale.

Otwarcie wystawy zaplanowano na 12 czerwca 2019 roku o 12.00. Godzinę później (13.00) rozpocznie się spotkanie, w którym weźmie udział Michal Kravcík, dr inż., działacz na rzecz środowiska, założyciel organizacji pozarządowe „ludzie i woda”, autor m.in. książki „New Water Paradigm – Water for the Recovery of Climate”. Jego wystąpienie będzie poświęcone wpływowi wody na uzdrawianie klimatu miast. O kulturze i naturze w kontekście projektowania przestrzeni nabrzeżnych będzie mówić Anna Ochman z Fundacji ARTeria, która działa m.in. w sieci RIVER//CITIES. Z kolei projekt ODRAzu widać KULTURE realizowany przez Regionalny Instytut Kultury zaprezentuje Małgorzata Tkacz-Janik. O 16.00 zostanie uruchomiona instalacja wodna „Ludzie_Wodzie”, którą specjalnie na potrzeby zamkowego wydarzenia przygotowuje projektant Józef Gałązka. Wystawa „Dizajn w przestrzeni publicznej. Woda” będzie prezentowana w Zamku do 1 września 2019.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama