, wtorek 25 luty 2020
Debata „Szkoła jako dobro wspólne”
W debacie organizowanej przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie weźmie udział dr hab. Przemysław Sadura z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Debata „Szkoła jako dobro wspólne”

red.
Już 7 marca w czwartek, o godz. 17:30 w siedzibie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Przykopa 20) odbędzie się debata poświęcona oświacie - „Szkoła jako dobro wspólne. Debata o możliwościach rozwoju oświaty w Cieszynie”.

W debacie organizowanej przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie weźmie udział dr hab. Przemysław Sadura z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog polityki, badacz systemu edukacyjnego, współautor wielu ekspertyz, autor opracowań eksperckich i prac naukowych zamawianych przez Sejm RP, współzałożyciel Fundacji Pole Dialogu. Debatę poprowadzi dr hab. Joanna Wowrzeczka (Krytyka Polityczna).

- W Cieszynie skutki reformy edukacji przestają być widmem, stają się rzeczywistością. Informacja o planie likwidacji jednej ze szkół podstawowych wyrwała mieszkańców z poczucia, że jakoś będzie, że nas to nie dotyczy – piszą organizatorzy debaty.

Spotkanie ma przede wszystkim pokazać, że edukacja jest dobrem wspólnym, a nie tylko sprawą urzędników czy pojedynczych, oderwanych od siebie placówek oświatowych. Ma również pokazać sposób na spokojne przejście przez reformę edukacji.

- Debatę planujemy zakończyć listą rekomendacji do opracowywania wizji rozwoju edukacji w obliczu współczesnych wyzwań – dodają organizatorzy.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Robią to co potrafią najlepiej CZYLI organizują debaty lub protesty.

Kolejna debata, kolejne Bleee- czy ma ktoś odwagę przedstawić pomysł a później będzie umiał go umiejętnie sprzedać zainteresowanym? Osobiście wątpię - liczyłem na radnych SIŁY, ale uciekają od obowiązków radnych, wolą bawić się w krytykę polityczną . Tworzyć jakieś panele lub inicjować dyskusję z której nic chyba nie wyniknie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama