, piątek 3 kwietnia 2020
Co nas łączy, a co dzieli w Cieszynie?
Debata miała formę warsztatu, w trakcie którego uczestnicy dążyli do wskazania najważnieszych czynników łączących wspólnotę oraz sposobów jej wzmacniania. fot: DRDodaj do Facebook

Co nas łączy, a co dzieli w Cieszynie?

red.
15 maja w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie zorganizowana została debata pod hasłem "O tym, co nas łączy". Do końca tego tygodnia odbędą się one jeszcze w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Debata organizowana przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest częścią projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej". Jego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.

Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one lokalnym centrum informacji i wiedzy oraz przestrzenią spotkań. Jedną z nich była właśnie Biblioteka Miejska w Cieszynie. Wzięli w niej udział uczniowie cieszyńskich szkół, przedstawiciele Biblioteki, Uniwerytetu Śląskiego w Cieszynie oraz sam Burmistrz Ryszard Macura.

Debata miała formę warsztatu, w trakcie którego uczestnicy dążyli do wskazania najważnieszych czynników łączących wspólnotę oraz sposobów jej wzmacniania. Pomysły wynikające z debaty będą mogły być wykorzystane lokalne, na przykład planując działania edukacyjne skierowane do mieszkańców czy ubiegając się o finansowanie projektów.

Rezultaty spotkań zostaną przedstawione opinii publicznej podczas listopadowych obrad Kongresu Obywatelskiego, w których udział weźmie Prezydent Andrzej Duda.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama