, niedziela 5 lipca 2020
Co dalej z linią autobusową?
Do niedawna informacja widniała jeszcze na stronie internetowej skoczowskiej firmy przewozowej. fot: Facebook/ Spotted SkoczówDodaj do Facebook

Co dalej z linią autobusową?

KT
„Informujemy, że od 01.05.2018r. wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru zostają zlikwidowane” - taką informację zastali pasażerowie korzystający z usług firmy Transkom na swoich przystankach. Do niedawna widniała ona jeszcze na stronie internetowej skoczowskiej firmy przewozowej.

Mieszkańcy wyżej wymienionych terenów już od dawna borykają się z problemem małej ilości połączeń autobusowych ze Skoczowem. Od 1 maja miało ich jednak zabraknąć całkowicie, a to ze względu na problemy ekonomiczne. Firma twierdzi, że na linii kursuje za mało pasażerów.

Są jednak osoby, których jednym środkiem transportu do szkoły, czy pracy jest właśnie autobus. Co prawda, kursów jest niewiele, a nawet pojawiały się głosy na temat niedogodnych godzin, ale dawały one możliwość przemieszczenia się do Skoczowa, a następnie do Cieszyna.

Od firmy Transkom dowiedzieliśmy się, że tak szybkiej likwidacji kursów jednak nie będzie. Trwają analizy, a także rozmowy z burmistrzem Skoczowa, żeby utrzymać linię przynajmniej do końca roku szkolnego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama