, piątek 3 lipca 2020
Cieszyńskie „światełko do nieba”
To był prawdziwy pokaz solidarności. fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyńskie „światełko do nieba”

KT
Cieszyńskie „światełko do nieba”

Wczoraj (21.01) Cieszyn przyłączył się do innych miast w całej Polsce, organizując akcję „Światełko do nieba”, które brutalnie zostało przerwane w ubiegłym tygodniu w Gdańsku. Cieszyniacy zebrali się na Rynku, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także by okazać wsparcie dla Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To był prawdziwy pokaz solidarności. - Jestem niesamowicie wzruszona, że przybyliście w tak dużej liczbie. Nie spodziewałam się, że tak szybko będzie dane nam się zobaczyć. Wolałabym, żeby do tego nie doszło, ale stało się w zeszłym tygodniu tak, a nie inaczej, i wielu z nas czuje potrzebę solidaryzowania się – powiedziała szefowa cieszyńskiego sztabu WOŚP Joanna Wesoły, dziękując wszystkim za przybycie. Cieszyniacy minutą ciszy uczcili pamięć Pawła Adamowicza i „wysłali” do nieba symboliczne światełko, rozpalając zimne ognie.

„Światełko do nieba” było okazją również do podziękowania i okazania wsparcia Jurkowi Owsiakowi za 27 lat prowadzenia fundacji WOŚP. Przypomnijmy, że Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji po ostatnim finale WOŚP, jednak 19 stycznia po pogrzebie Pawła Adamowicza oficjalnie ogłosił, że wraca i nadal będzie szefem fundacji. - Bierzemy się za robotę! Wracam do roboty! - powiedział Jurek Owsiak.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

„Każdy inteligentny głupiec może czynić rzecz większą, bardziej złożoną i napastliwą. Potrzeba geniuszu – i wiele odwagi – by poruszać się w przeciwnym kierunku.”;)

W naszym Cieszynie ludzi poczciwych, myślących serduszkiem nie brakuje i pewnie dlatego tak łatwo dali wiaręi w to co powiedział początkowo Owsiak. Okazało się, że był to tylko zabieg socjotechniczny mający zamaskować zaniedbania w organizacji finału w Gdańsku na który nabrało się wielu ludzi używających serca zamiast głowy do myślenia. Wszak zawsze głowa jest wyżej od serduszka.

I gramy dalej, do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej:):):)

Musisz być bardzo zadufana w Sobie, jeżeli myślisz, że jeszcze ktoś zagra po końcu świata;)

musisz mieć bardzo prostą konstrukcję, jeśli nie rozumiesz tej frazy ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama