, poniedziałek 1 marca 2021
Cieszyńskie: Liderzy zgłoście się!
Dzięki liderom i wolontariuszom z tego terenu, do potrzebujących rodzin, trafiają specjalnie dedykowane im paczki.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyńskie: Liderzy zgłoście się!

DR
Powiat cieszyński jest jednym regionów, który co roku włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki liderom i wolontariuszom z tego terenu, do potrzebujących rodzin, trafiają specjalnie dedykowane im paczki. Właśnie tych pierwszych ochotników - liderów poszukuje tegoroczny koordynator regionalny programu Szlachetna Paczka w powiecie cieszyńskim.

Powiat podzielony jest na kilka rejonów: Jaworzynka Koniaków - Istebna, Skoczów - Brenna, Ustroń, Wisła, Cieszyn i pozostałe tereny powiatu.

Dlaczego warto zostać liderem Szlachetnej Paczki jednego z tych rejonów?

Masz wpływ na to, jak wygląda świat wokół Ciebie. Może się on stać choć trochę lepszy. Masz szansę odmienić historię życia rodziny w potrzebie w swojej okolicy. Możesz być wsparciem dla ludzi - rodzin, dzieci, seniorów. Jako lider paczki, dostrzegasz ich problemy, poznajesz ich historie i pomagasz im walczyć o swoją lepszą przyszłość zdobywasz pożądane i cenione przez pracodawców umiejętności oraz kompetencje, co zwiększa twój potencjał na rynku pracy. Nabywasz doświadczenie m.in. w zarządzeniu zespołem, zarządzaniu projektami i planowaniu działań. Nawiązujesz liczne i wartościowe kontakty z osobami mieszkającymi w twojej okolicy.

Przed jakimi zadaniami staje jeszcze lider?

Lider jest niezbędny do tego, by paczka mogła działać w danym rejonie. Koordynuje działania osób zaangażowanych w paczkę. Poznaje osoby zgłaszające się do roli wolontariusza i tworzy zespół, z którym będzie ściśle współpracował. Reprezentuje paczkę, koordynując kontakty z lokalnymi władzami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o rodzinach w potrzebie. Lider koordynuje działania wolontariuszy, którzy odwiedzają rodziny i poznają ich historie. Tworzą ich opisy i umieszczają je w internetowej bazie, dzięki której mogą się z nimi zapoznać darczyńcy. Do zadań lidera należy również nawiązywanie i rozwijanie współpracy paczki z partnerami w swojej okolicy. Odpowiada za to, by wszystkie rodziny z rejonu znalazły swoich darczyńców. Pozyskuje miejsce na magazyn paczek podczas finału. Po zakończeniu paczki, lider tworzy raport z pracy swoich wolontariuszy i całego rejonu. Podsumowuje wyniki i przesyła ich opracowanie do centrali.

Zainteresowane osoby mogą się zarejestrować na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw?action=superw

Wystarczy odnaleźć zakładkę "Zostań liderem paczki", po jej kliknięciu wybiera się odpowiedni rejon.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama