, środa 5 sierpnia 2020
Cieszyński Uniwersytet III Wieku pożegnał swoich studentów na przerwę wakacyjną
W miniony czwartek w restauracji “Ogrodowa” odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Cieszyńskiego UTW, które uświetnili swoją obecnością oficjele miasta i powiatu. fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyński Uniwersytet III Wieku pożegnał swoich studentów na przerwę wakacyjną

FJD
W miniony czwartek w restauracji “Ogrodowa” odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Cieszyńskiego UTW, które uświetnili swoją obecnością oficjele miasta i powiatu.

Prezes CUTW przywitała wszystkich zaproszonych gości kierując jednocześnie podziękowania za pomoc, która pozwoliła osiągnąć tak dobre wyniki w ostatnim roku akademickim. Skierowane zostały one do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną być anonimowi, a także do Senatora RP Tadeusza Kopcia, Władz Samorządowych Miasta i Powiatu, Władz Uniwersytetu Śląskiego, Kancelarii Adwokackiej ”Traktat”, Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka, Fundacji Aktywności Społecznej”Cieszynianka”, Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, Dyrektora Książnicy Cieszyńskiej, Dyrektora Zamku Cieszyn, Dyrektora Szpitala Śląskiego oraz do Browaru Zamkowego w Cieszynie, do Energetyki Cieszyńskiej, do Banku Spółdzielczego w Cieszynie, do Polskiego Związku Wędkarskiego, do Restauracji Eco Tradycja oraz do Kawiarni Kornel i Przyjaciele.

Motto którym posłużyła się pani prezes Lucyna Bałandziuk bardzo wyraźnie oddaje stan ducha ludzi starszych i brzmi: ”Im bardziej się człowiek starzeje, tym mocniej czuje, że umiejętność cieszenia się chwilą bieżącą jest cennym darem podobnym do stanu łaski”. - To bardzo mądre stwierdzenie powinno służyć słuchaczom UTW do wspólnego działania i pracy, która buduje przyjaźnie i czyni życie wartościowym. Jest także pięknem potężnym o którym pamięta się przez lata. A najważniejszym owocem jest szacunek i uznanie innych ludzi - powiedziała pani prezes. W dalszej kolejności programu zostały wręczone wyróżnienia i podziękowania dla wyróżniających się studentów oraz wszystkich, którzy swą pracą społeczną przyczynili się do obecnego sukcesu CUTW. Następnie w części artystycznej wystąpiła sekcja tańca liniowego oraz Zespół Regionalny z Kończyc Wielkich” Wielkończanie” pod kierownictwem S. Żyły a do tańca przygrywał zespół muzyczny “ROLAND”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama