, poniedziałek 9 grudnia 2019
Cieszyńska drogówka z nowoczesnym radarem
Podczas kilkugodzinnych działań z nowym radarem, policjanci zatrzymali 12 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyńska drogówka z nowoczesnym radarem

red./mat.pras.
Policjanci z cieszyńskiej drogówki otrzymali nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Wczoraj odbyła się praktyczna prezentacja sprzętu, który oprócz pomiaru prędkości daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania mierzonego pojazdu. Podczas kilkugodzinnych działań z nowym radarem, policjanci zatrzymali 12 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Teraz kierowca może zobaczyć zmierzoną prędkość razem ze zdjęciami i nagraniem. Taka opcja ma znacznie ułatwić pracę policjantom, uniknąć kwestii spornych z kierowcami i rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru. Ponad to urządzenie pozwala na zarejestrowanie innego wykroczenia z odległości ponad jednego kilometra. Wszystko dzięki opcji ustawienia zbliżenia i ostrości zapisu rejestrowanego pojazdu. Radar może zmierzyć prędkość pojazdów zbliżających się jak i również odjeżdżających z miejsca pomiaru i zarejestrować znajdujące się z tyłu numery rejestracyjne. A przy niekorzystnych warunkach pogodowych ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji. Tym sposobem radar może dokumentować nawet rozmowy kierowców przez telefon podczas jazdy samochodem, sprawdzić czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa czy zarejestrować naruszenia niestosowania się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

To dopiero pierwszy taki radar w cieszyńskiej drogówce, jednak niebawem ma pojawić się drugi. W całym województwie jest już 30 takich urządzeń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama