, wtorek 2 czerwca 2020
Cieszyńscy więziennicy honorowo oddali krew
Krwiodawcy z Zakładu Karnego w Cieszynie od szeregu lat aktywnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa. fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Cieszyńscy więziennicy honorowo oddali krew

por. Tomasz Głasek
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie z Oddziałem Zewnętrznym w Bielsku Białej włączyli się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe z okazji 100-lecia powstania Służby Więziennej.

Krwiodawcy z Zakładu Karnego w Cieszynie od szeregu lat aktywnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa utożsamiając się z potrzebami lokalnej społeczności oraz przyczyniając się do złagodzenia deficytu krwi w placówkach służby zdrowia i bankach krwi. Oprócz indywidualnych zbiórek najcenniejszego leku, czynnie włączają się w takie akcje jak Nasza Krew – Nasza Ojczyzna, czy Wampiriada, która organizowana była przez cieszyńskich studentów. Od początku roku cieszyńscy funkcjonariusze oddali łącznie już 9 litrów krwi.

Celem akcji jest zapewnienie dostępności krwi do szpitali oraz popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej, pozostałych formacji mundurowych oraz ich rodzin i osób cywilnych.

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Honorowych Dawców Krwi i Dawców Szpiku Kostnego. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, a oddając krew podarowuje się drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze - zdrowie, a nawet życie!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama