, poniedziałek 22 października 2018
Cieszyn wyróżniony
16 października podczas I Kongresu Polityki Miejskiej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w corocznym konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich i Związku Miast Polskich. fot: Przemysław SzyszkaDodaj do Facebook

Cieszyn wyróżniony

mat.pras.
16 października podczas I Kongresu Polityki Miejskiej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w corocznym konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich i Związku Miast Polskich na „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce”.

Wśród wyróżnionych zaszczytne miejsce znalazł w kategorii „Zrewitalizowana miejska przestrzeń publiczna” - Ogród dwóch brzegów 2013-2015 w Cieszynie. Wyróżnienie odebrał Ryszard Macura, Burmistrza Miasta Cieszyna.

Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało 21 projektów. Ostatecznie jury wybrało oraz nagrodziło 9 najlepszych, doceniając je w trzech kategoriach: „Nowo wykreowana miejska przestrzeń publiczna”, „Rewitalizowana miejska przestrzeń publiczna” i „Przestrzeń publiczna w zieleni”.

Oceny i wyboru najlepszych opracowań dokonało jury, w składzie którego, poza władzami Towarzystwa Urbanistów Polskich, zasiadali: Anna Świątecka-Wrona (Ministerstwo Rozwoju), Patrycja Wojtaszczyk (Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa), Zbigniew Skóra (Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa) oraz Anna Dobkowska (Stowarzyszenie Integracja) i Marcin Skwierawski (Związek Miast Polskich).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama