, sobota 26 maja 2018
Cieszyn w Pucku
Cieszynianie przywieźli nad Zatokę Pucką Orkiestrę Kameralną II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Antoninę Kraszewską. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn w Pucku

mat.pras.
1 lipca 2017 r. Cieszyn odwiedził partnerskie miasto Puck w rewanżu za wizytę przedstawicieli Pucka podczas tegorocznego Święta Trzech Braci. Cieszynianie przywieźli nad Zatokę Pucką Orkiestrę Kameralną II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Antoninę Kraszewską, utalentowaną siedmiolatkę, która zachwyca występami wokalnymi na konkursach i przeglądach.

Niestety, słońce zostawili na południu, dlatego też występ cieszyńskich wykonawców odbywał się przy niesprzyjającej, deszczowej aurze. Nie przeszkodziła ona jednak w żaden sposób w doskonałej zabawie publiczności, która z zachwytem przyjęła również poczęstunek w postaci cieszyńskich kołaczy z serem i z makiem. Zgromadzonych przywitała Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, nawiązując do początków współpracy – Turnieju Miast Cieszyn-Puck. Towarzyszył jej przewodniczący Rady Miasta Pucka, Piotr Kozakiewicz. Miasto Cieszyn reprezentowali: Przewodnicząca Rady Miejskiej Gabriela Staszkiewicz oraz Radny Marek Szczypka.

Orkiestra Kameralna zagrała zarówno standardy muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, sięgając do utworów grupy The Beatles czy Coldplay. Tosia Kraszewska zaśpiewała piosenki z repertuaru „dziecięcego” oraz „dorosłe” utwory. Jej niesamowity głos, dojrzałość sceniczna i wdzięk spotkały się z ciepłym przyjęciem. Cieszyńskie stoisko było oblegane – równie chętnie jak po kołacze sięgano również po materiały promocyjne. Panie z cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty sprzedawały rękodzieła wykonane przez wolontariuszy.

Znalazł się również czas na przygotowane przez gospodarzy atrakcje. Zaplanowano m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs czarterowy po Zatoce Puckiej i udział w pokazie musicalu „Broadway”. Wizyta przedstawicieli Cieszyna w Pucku to kolejny – i zapewne nie ostatni – rozdział wieloletniej współpracy obu miast.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To bliżej już nie było innego fajnego miasta.Może by tak jeszcze Świnoujście, Ustrzyki,Sokółka, a może Władywostok to by dopiero były delegacje na na koszt cieszyńskiego podatnika.Po za tym taki Puck ma 11 tyś mieszkańców i pasuje do Cieszyna jak kwiatek do kożucha. To większego miasta już nie było ? ? ? W Czechach i na Słowacji jest tyle fajnych miast i to tak blisko ! ! ! to któreś z nich trzeba było wybrać. Kto to wymyślił NAZWISKO ! ! !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama