, czwartek 27 luty 2020
Cieszyn: Skazani zakończyli kurs
W ramach programu „Praca dla więźniów” ponad połowa skazanych, która zdobędzie nowe umiejętności zawodowe zostanie zatrudniona jeszcze podczas odbywania wyroków. fot: ZK CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Skazani zakończyli kurs

red./mat.pras.
W Zakładzie Karnym w Cieszynie zrealizowany został kolejny kurs przyuczający do zawodu technolog robót wykończeniowych o specjalności malarz.

Kurs finansowany był ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój. Celem kursu było nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności samodzielnego wykonywania prac malarskich.

Nabyta wiedza i umiejętności mają pomóc osadzonym odnaleźć się na rynku pracy po zwolnieniu z zakładu karnego. Każde szkolenie zawiera ponadto informacje z zakresu aktywizacji zawodowej oraz naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W cieszyńskiej jednostce penitencjarnej zrealizowano w tym roku już trzy kursy o specjalności „Malarz”, w których uczestniczyło 32 osadzonych. Planowane jest również zorganizowanie kursu „Brukarz”, który rozpocznie się 31 lipca br.

W ramach programu „Praca dla więźniów” ponad połowa skazanych, która zdobędzie nowe umiejętności zawodowe zostanie zatrudniona jeszcze podczas odbywania wyroków.

Należy podkreślić, iż ponad pół tysiąca skazanych na Śląsku już zdobyło zawód w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój. Obecnie we wszystkich więzieniach na Śląsku trwają kolejne kursy zawodowe. Prowadzone szkolenia to ogromna szansa na zdobycie umiejętności zawodowych przez skazanych, spośród których wielu posiada jedynie wykształcenie podstawowe bądź nigdy nie pracowało.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama