, wtorek 11 maja 2021
Cieszyn: Plenerowe piłkarzyki i kurtyny wodne
Na osiedlu Podgórze staną jedyne w Cieszynie ogólnodostępne, plenerowe piłkarzyki oraz kurtyna wodna, która będzie służyć mieszkańcom w upalne dni lata. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Cieszyn: Plenerowe piłkarzyki i kurtyny wodne

DR
Latem przyszłego roku mieszkańcy osiedla Podgórze będą mogli cieszyć się z nowych atrakcji – ogólnodostępnych piłkarzyków plenerowych oraz kurtyny wodnej. Wszystko dzięki niedawno otrzymanej dotacji z Fundacji Santander w 4. edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

W 4. edycji programu grantowego “Tu mieszkam, tu zmieniam” wpłynęło łącznie 774 wniosków. Fundacja wybrała ostatecznie 121 projektów, które zostały nagrodzone grantem o różnych kwotach - 10 tys. zł, 7 tys. zł lub 5 tys. zł. W gronie nagrodzonych znalazła się również Fundacja Aktywności Społecznej Cieszynianka z kwotą 7 tys. zł. Realizacja projektu zgłoszonego przez cieszyńską fundację powinna rozpocząć się wiosną przyszłego roku a zakończyć się początkiem czerwca. Na osiedlu Podgórze staną jedyne w Cieszynie ogólnodostępne, plenerowe piłkarzyki oraz kurtyna wodna, która będzie służyć mieszkańcom w upalne dni lata. Dzięki wkładowi własnemu Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka”, kurtyny wodne pojawią się również na osiedlu Liburnia oraz na osiedlu Piastowskim. Jak powiedział nam pomysłodawca projektu Michał Nowak z Fundacji Aktywności Społecznej Cieszynianka, w planach jest również organizacja turnieju gry w piłkarzyki, który ma się odbyć w najbliższe wakacje.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Warto wspomnieć, że w powiecie jest jeszcze jedna miejscowość, która zdobyła grant z programu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Zamarski, bo o nich mowa, zdobyły 7 tyś. zł. na zakup ławek oraz nagłośnienia, by w wakacje móc organizować w Parku kino plenerowe.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama