, środa 29 stycznia 2020
Cieszyn na mapie Szlaków Zabytków!
Startujemy w sobotę 10 czerwca! fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn na mapie Szlaków Zabytków!

red.
Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Świętu Trzech Braci będzie Industriada 2017. Jest to święto Szlaku Zabytków Techniki. Po raz pierwszy w tym roku jako obiekt na Szlaku dostępny będzie Browar Zamkowy w Cieszynie.

W Cieszynie INDUSTRIADĘ świętować będzie Browar Zamkowy oraz Muzeum Drukarstwa. O tym jak przez ostatnie 171 lat warzono piwo w Cieszynie dowiemy się podczas zwiedzania Browaru. Podczas specjalnego pokazu poznamy brzmienie browarnianych maszyn. Poza tym będzie można zobaczyć wystawę fotografii i spektakl „5 x M”. Tajemnice drukarstwa i specyfikę niegdyś stosowanych maszyn będziemy mogli lepiej poznać w Muzeum Drukarstwa. W programie INDUSTRIADY znalazły się m.in. zabawy dla dzieci oraz pokaz multimedialny „Dyrygenci zmian”. Gwoździem programu będzie pokaz składania i pracy maszyny z 1948 roku “Industriada Mercedesa składa”. Nie zabraknie oferty kulturalnej, tym razem w formie spotkania z Jerzym Kronholdem i Karolem Frankiem.

Muzeum Ustrońskie wszystkim zwiedzającym pokaże jak wyglądało życie i praca ustrońskiego robotnika. Dzięki interaktywnemu pokazowi multimedialnemu możliwe będzie wirtualne zwiedzanie nieistniejącej już Kuźni Ustroń. W Muzeum będzie można usłyszeć rytmy i dźwięki dawnych hal kuźniczych, zobaczyć animowaną opowieść o historii ustrońskiego przemysłu czy wcielić się w rolę ustrońskiego robotnika w czasie gry planszowej.

Pokaz kucia na zabytkowych młotach wybije rytm maszyny, a metody pracy pionierów kuźnictwa będzie można poznać w czasie pokazów kucia wolnoręcznego. W ciągu całego dnia trwać będą wycieczki „Szlakiem ustrońskiego przemysłu” oraz tematyczna gra miejska. Opowieści o przemysłowej przeszłości miasta będzie można poznać dzięki obecności byłych pracowników Zakładów Kuźniczych, a całodzienną imprezę zakończy w Ustroniu zakończy radosny happening „Muzyka starego silnika”.

Startujemy w sobotę 10 czerwca!
Cały program dostępny jest na stronie www.industriada.pl !

Industriada to aż 28 miejscowości, dlatego na 10 czerwca Koleje Śląskie przygotowały dla uczestników 2 bezpłatne przejazdy od punktu A do B. Gazeta Codzienna ma dla swoich czytelników 6 kuponów. Wystarczy zadzwonić pod numer 518 405 724 lub wysłać maila na adres redakcja@gazetacodzienna.pl. Kto pierwszy ten lepszy!

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Są one opisane jako „dla pasażera” i „dla konduktora” oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kupony na przejazd nie są limitowane, każdy może je odebrać w punkcie, gdzie odbywa się Industriada, ja już swoje odebrałam w Bielsku w starej fabryce :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama