, środa 11 kwietnia 2018
Cieszyn: Biblioteka w trójwymiarze
Warsztaty nastawione są przede wszystkim na rozwój kreatywności i myślenia przestrzennego uczestników, zachęcając jednocześnie do dalszego tworzenia coraz bardziej zaawansowanych modeli.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Biblioteka w trójwymiarze

mat.pras.
Zawsze jest tak, że latem w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie poszukuje się nowych atrakcji i inspiracji dla dzieci i nastolatków spędzających wakacje w naszym mieście. W tym roku, dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, udało się zakupić nowe urządzenia, w tym drukarkę 3D i kreatywne pisaki, które umożliwiają tworzenie własnych trójwymiarowych modeli. Stąd też w sierpniu pojawiły się w bibliotecznej ofercie wyjątkowe warsztaty pod nazwą „Wakacje w 3D”!

W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość spróbowania swoich sił w trzech tematach. W poniedziałki w pracowni multimedialnej odbywają się zajęcia z wykorzystaniem kreatywnych pisaków, gdzie przy pomocy specjalnych szablonów uczestnicy tworzą własne modele. Czasem są to proste okulary, a czasem Wieża Eiffl’a. We wtorki świat otwiera się dla dziewczyn – warsztaty tworzenia własnej biżuterii. Zajęcia udowadniają, że wystarczy odrobina kreatywności, trochę wyczucia przestrzeni i drukarka 3D, aby zamienić pomysł w kolczyki lub bransoletkę. Natomiast środy zarezerwowane są na tworzenie projektów modeli 3D, które przy pomocy drukarki zmieniają się w gotowe wyroby. Breloczek, podstawka pod pendrive’a czy model samochodu, to tylko niektóre z pomysłów uczestników zajęć. Dodatkowo, jest możliwość zobaczenia siebie w formie modelu 3D, gdyż wśród ostatnich zakupów z grantu znalazł się również skaner, który umożliwia tworzenie rzeczy niezwykłych. Warsztaty nastawione są przede wszystkim na rozwój kreatywności i myślenia przestrzennego uczestników, zachęcając jednocześnie do dalszego tworzenia coraz bardziej zaawansowanych modeli. Zapraszamy zatem do Biblioteki!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama