, niedziela 9 sierpnia 2020
„Cieślarowie 2018” - niezwykły zjazd rodzinny
Impreza ma na celu pokazanie fenomenu społeczności Wisły, Śląska Cieszyńskiego oraz odnowę tradycyjnych wartości społecznych i rodzinnych. fot: arch. prywatneDodaj do Facebook

„Cieślarowie 2018” - niezwykły zjazd rodzinny

DR
Zbliża się kolejne tradycyjne spotkanie Cieślarów, które odbędzie się w dniach 26-27 maja w Wiśle. To zjazd skierowany nie tylko do Cieślarów, ale również wszystkich ich sympatyków. Impreza ma na celu pokazanie fenomenu społeczności Wisły, Śląska Cieszyńskiego oraz odnowę tradycyjnych wartości społecznych i rodzinnych.

Jest ich ponad 10 tysięcy. Cieślarowie żyją nie tylko w Polsce i Czechach, lecz na prawie wszystkich kontynentach świata. W wielkiej rodzinie Cieślarów było i jest dużo wybitnych postaci. Zjazd jest okazją by o nich mówić i ich wspominać. Organizatorzy chcą zmobilizować ród Cieślarów do współpracy w dziedzinie nauki, sztuki, sportu, gospodarki i odnowy społecznej. Jednak nadrzędnym celem spotkania jest nie tylko podkreślanie wyjątkowości tego jednego nazwiska, a zwrócenie uwagi na to, żeby wszystkie rody pamiętały o swojej historii i szanowały swoje pochodzenie. - Pierwszy zjazd Cieślarów odbył się w roku 2012. W tym roku mamy już 7. z kolei. Zawsze jest on połączony z różnymi atrakcjami: koncertami, wystawami czy konferencjami. Co roku dzieje się coś innego – mówi Karol Cieślar – Tegoroczny zjazd zbiega się z dniem matki, a Wisła jest matką wszystkich Cieślarów na świecie.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 26 maja od rodzinnego rajdu doliną Białej Wisełki w kierunku źródeł Wisły -zbiórka o godz. 10:00 przy kolibie WATRA nad przystankiem Fojtula w Wiśle-Czarnym. Dla rodziców z małymi dziećmi lub starszych uczestników będzie do dyspozycji zaprzęg konny. Zakończenie rajdu w kolibie przy ognisku. Z kolei w niedzielę 27 maja zaplanowano tzw. spotkanie na szczycie, a dokładniej na szczycie góry Cieślar, która leży na szlaku granicznym pomiędzy Wielkim Soszowem i Małym Stożkiem. Tam odbędzie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami: smażenie jajecznicy na ogromnej patelni gazdy z Brennej p. Andrzeja Cieślara, wpis do księgi pamiątkowej, sypanie Kopca Cieślarów, koncert kapeli ludowej, próba wydobycia dźwięku z trombity pasterskiej, przeciąganie liny, wspólne zdjęcie uczestników, specjały kuchni beskidzkiej... i wiele innych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama