, czwartek 4 czerwca 2020
Chcesz pomóc Straży Miejskiej, zrób zdjęcie
Dotyczy to przede wszystkim niewłaściwego parkowania samochodów w miejscach do tego niewyznaczonych i zabronionych. fot: FJDDodaj do Facebook

Chcesz pomóc Straży Miejskiej, zrób zdjęcie

FJD
Jak dowiedziała się nasza redakcja, od dnia 15 listopada ubiegłego roku w naszym mieście, tak samo jak w całej Polsce, stosowana jest “Nowelizacja w sprawach o wykroczenia”.

Jak poinformował nas z-ca komendanta Straży Miejskiej Janusz Sikora, nowelizacja o której mowa precyzuje w jaki sposób można przekazać do Straży Miejskiej dowody wykroczenia drogowego. Dotyczy to przede wszystkim niewłaściwego parkowania samochodów w miejscach do tego niewyznaczonych i zabronionych. Powyższe określają znaki drogowe, które umieszczone są na drogach i placach, a których niektórym mieszkańcom zdarza się często nie przestrzegać. Każde takie wykroczenie można zarejestrować na zdjęciu lub filmie i przekazać do Straży Miejskiej e-mailem lub osobiście dostarczyć nośnik: karta SD, pendrive itp. Zgłoszenie musi być następnie podparte okazaniem dowodu osobistego i podpisaniem przyjęcia zawiadomienia. Anonimowe zgłoszenia nie są i nie będą rozpatrywane. W zawiadomieniu w formie e-maila należy podać swoje dane osobowe lub nr telefonu na który funkcjonariusz SM skontaktuje się, ustalając spotkanie ze zgłaszającym. Jak podkreślił p. J.Sikora najważniejsze co zostało zmienione w tej nowelizacji to wyeliminowanie naocznego stwierdzenia wykroczenia i możliwość posłużenia się zdjęciem, na którym jest data i godzina wykroczenia.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może by wreszcie ten NARÓD zrozumiał, że zgłoszenie wykroczenia to nie jest kapownictwo, a tylko dbanie o to aby wszyscy byli równi wobec prawa. Niektórym się wydaje jak kupili najdroższe bryki to można im parkować gdzie popadnie. VIDE parkowanie przed "kościołami" gdzie popadnie. Panowie szlachta czują się w naszym mieście bogami nie do ruszenia. I dobrze, ze wreszcie ktoś taki sposób wymyślił- CHWAŁA IM ZA TO ! ! !

a propos parkowania pod kościołami - niewiele wypasionych bryki tam stoi, cieszyńskie ulice co niedziela w godzinach mszy zapchane są stojącym na zakazach pospolitym szrotem ludowym
.
nie bryki są problemem, tylko Straż Miejska i Policja właśnie, które do lat co niedziela udają, że ich tam nie ma albo ich nie widzą - w tej sytuacji zachęcanie do donosicielstwa zakrawa na kpinę z nas wszystkich

Patronem w/w "Nowelizacji w sprawach o wykroczenia" jest bez wątpienia Pawlik Morozow /ze wsi Gierasimowka/

Nawet prezes Ryszard Ochódzki, zwany Misiem, z kultowego filmu „Miś” Stanisława Barei do donosicieli odnosił się raczej z pogardą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama