, wtorek 20 października 2020
Budżet obywatelski 2019: Mieszkańcy zdecydowali!
Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców było 400 tys. zł. W sumie oddano 1759 głosów, które zdecydowały o wyłonieniu pięciu projektów. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Budżet obywatelski 2019: Mieszkańcy zdecydowali!

DR
Głosy w ramach budżetu obywatelskiego w Cieszynie już podliczone a to oznacza, że znamy projekty, które zostaną zrealizowane w 2019 roku!

Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców było 400 tys. zł. W sumie oddano 1759 głosów, które zdecydowały o wyłonieniu następujących pięciu projektów:

1. „ZIELONA KLASA – ROZWIJA NAS” - powstanie ekologicznej, zewnętrznej klasy na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Cieszynie. Liczba uzyskanych głosów: 588. Koszt: 96.687,00 zł. "Zielona klasa" będzie naturalnym, przyrodniczym otoczeniem szkoły, w którym odbywać się będą zajęcia dydaktyczne. Ponadto obok "Zielonej klasy" powstaną karmniki dla ptaków oraz drewniane centrum edukacyjne dla uczniów młodszych i starszych.

2. „STRAŻAK-RATOWNIK Z PASTWISK DLA BEZPIECZNEGO CIESZYNA” - zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki OSP Cieszyn-Pastwiska. Liczba uzyskanych głosów: 391. Koszt: 99.813,93 zł. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt z wyposażeniem ratowniczym. Zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego pozwoli także w efektywny sposób wzmocnić system bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ratowniczego Miasta Cieszyna.

3. „Cieszyńskie Podziemia NA BIS” - adaptacja ciągu piwnic na ul. Przykopa i piwnicy pod Parkiem Pokoju do funkcji atrakcji turystycznych Cieszyna. Liczba uzyskanych głosów: 293. Koszt: 75.000,00 zł. Projekt obejmuje również zweryfikowanie, czy wymienione piwnice mają połączenia z innymi podziemnymi pomieszczeniami, czego potwierdzenie może stać się punktem wyjścia do dyskusji nad perspektywami uruchomienia podziemnej trasy turystycznej w mieście.

4. „SIŁOWNIA UMYSŁOWA” - na terenie Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie. Liczba uzyskanych głosów: 247. Koszt: 76.600,00 zł. Celem projektu jest zagospodarowanie zielonego skwerku przy SP 4, by miejsce to mogło być wykorzystane zarówno do alternatywnych zajęć szkolnych, jak i rekreacji w czasie wolnym. Ogólnodostępne stoły do gry w szachy, warcaby, chińczyka, piłkarzyki i tenisa stołowego oraz tablica do rysowania to atrakcyjna propozycja nie tylko dla uczniów SP 4. To przestrzeń do spotkań, odpoczynku, intelektualnej i fizycznej aktywności wszystkich mieszkańców miasta bez względu na wiek.

5. „ULICZNE GRANIE NA CO DZIEŃ” - zakup przenośnego boiska do Piłki Nożnej Ulicznej (Stowarzyszenie Sportowe "GramOLajf"). Liczba uzyskanych głosów: 240. Koszt: 50.000,00 zł. Najbliższe boisko do PNU znajduje się we Wrocławiu, przez co jego wypożyczenie jest kosztowne. Zakup umożliwi regularny dostęp do aktywności sportowej wśród mieszkańców Miasta - zwolenników PNU. Planowane jest utworzenie cyklicznej Ligi PNU w Cieszynie oraz zajęć dla uczniów cieszyńskich szkół. Dostęp do boiska przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców Cieszyna. Boiskiem, we współpracy z Miastem, będzie zarządzać Stowarzyszenie GramOLajf - organizator Ulicznego Grania i propagator PNU w Polsce.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama