, czwartek 20 luty 2020
Budynek jak malowany
Koszt zadania wyniósł 300 tys. zł i był sfinansowany z budżetu Powiatu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Budynek jak malowany

mat.pras.
Budynek jak malowany

Zakończyła się modernizacja elewacji budynku „Dwór” PDPS Pogórze. Wyremontowany obiekt podziwiali członkowie Zarządu Powiatu Cieszyńskiego wraz z dyrekcją Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

Gości po całym kompleksie oprowadził Dyrektor PDPS Pogórze Krzysztof Krzyżanowski, który podziękował władzom Powiatu za zrealizowaną inwestycję. Zakres prac na budynku Dworu, w którym mieści się administracja Domu, objął m.in.: zbicie istniejących tynków, naprawę murów i gzymsów, wykonanie uzupełnienia ubytków na tynku i ornamentach przy użyciu materiałów spełniających wymogi konserwatora zabytków, malowanie dachu. Koszt zadania wyniósł 300 tys. zł i był sfinansowany z budżetu Powiatu. W imieniu władz powiatowych Starosta Cieszyński Janusz Król podziękował dyrekcji oraz pracownikom za wszelkie działania prowadzące do poprawy warunków mieszkańcom.

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Pogórzu, przeznaczony jest dla 152 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie kobiet. Ponadto Dom prowadzi Filię „Bursztyn” w Kończycach Małych, o profilu dla osób przewlekle psychicznie chorych, w której zamieszkują 32 kobiety. Placówka świadczy całodobową opiekę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama