, niedziela 29 marca 2020
Biblioteka Miejska w Cieszynie wyróżniona przez Narodowe Centrum Kultury
Projekt "Małe opowieści" cieszyńskiej biblioteki w „złotej dwudziestce”  fot: Biblioteka Miejska CieszynDodaj do Facebook

Biblioteka Miejska w Cieszynie wyróżniona przez Narodowe Centrum Kultury

mat.pras
Biblioteka Miejska w Cieszynie wyróżniona przez Narodowe Centrum Kultury

Projekt "Małe opowieści" cieszyńskiej biblioteki znalazł się w „złotej dwudziestce” najciekawszych inicjatyw wybranych przez Narodowe Centrum Kultury do IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest animacja +słowo.

To bardzo duże wyróżnienie, bowiem wybierano projekty realizowane nie tylko przez biblioteki, ale także domy kultury, muzea i stowarzyszenia z całej Polski – powiedziała Izabela Kula – dyrektor Biblioteki. Głównym celem Giełdy jest wymiana doświadczeń związanych z realizowanymi projektami, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce. Stąd kluczowym punktem programu będą prezentacje dobrych praktyk, w tym również cieszyńskiej biblioteki.

Już w październiku na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Kielcach opowiemy jak animujemy lokalną społeczność wokół obrazów i słów, zaprezentujemy nasze słowno-animacyjne działania - "Krokodyla w Cieszynie" i "Filmową Kronikę Kobiet" – mówi Ilona Majewska, specjalistka ds. edukacji medialnej Biblioteki Miejskiej i koordynatorka obu projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Giełda Projektów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama